סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

ניהול רכש בארגונים – עד כמה זה חשוב לארגון?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

מדוע כה הרבה ארגונים צריכים לנהל רכש? התשובה היא די פשוטה: ניהול רכש בארגונים מסייע להם לנצל באופן הטוב ביותר את משאביהם, ולא רק, גם רמת השירות צפויה להיות טובה יותר. זה מתבטא באספקה של תוצרת הארגונים על פי לוח הזמנים שנקבע והבאת תוצרת הארגונים למקומות הנכונים.

ניהול רכש בארגונים

בכל הקשור לאספקה, מי שאחראי על ניהול תחום זה הן מחלקות הרכש. בנוסף, חייבת להתקיים תקשורת עם הספקים העובדים עם הארגון, ניהול רכש בארגונים קשור להצעות מחירים, ובין כל ההצעות הללו, אפשר בהחלט לבחור בהצעה הטובה ביותר.

תפקידים

ניהול רכש בארגונים איננו עניין פשוט, רק אנשים שהתמקצעו בתחום בעלי ניסיון וותק, יכולים להיות מנהלי רכש. מנהלים אלה אחראים על התקציבים של החברה, עליהם לאשר הזמנות, ובנוסף, הם אמורים להקים עם הספקים חוזי התקשרות.

מהם קניינים?

ניהול רכש בארגונים הוא גם קניינות. על מנהל הרכש מוטלת המשימה להפוך את כל אותן הדרישות בנוגע לרכש והזמנתן. בנוסף, הוא זה שיקבל לידיו את כלל הצעות המחיר, ויחליט על פי ניסיונו המקצועי. ככלל, מנהל רכש פועל על פי האינטרסים של הארגון.

על פי אילו פרמטרים על הארגון לפעול?

בראש ובראשונה יש להתייחס לסוג הרכש. לאחר מכן, חשוב מאוד לאתר ספקים עימם כדאי לעבוד, לבדוק אם הם אמינים ועומדים בלוחות זמנים שנקבעו. יש גם לייחס חשיבות לניסיון שלהם בתחום, ביצועים קודמים ועוד.

ניהול נכון של הארגון

ניהול רכש בארגונים מתבקש מאליו, אך לא מומלץ שבעלי הארגון יעסקו גם בתחום ניהול רכש בארגונים, על מנת לעשות זאת יש להיעזר באיש מקצוע וכך הארגון מסיר מטלה אחת מעל כתפיו ועוסק במה שהכי חשוב לטובת הארגון.

למידע נוסף היכנסו לקרוא על מערכת CloudERP

פוסטים אחרונים

מה לומדים בקורס פיתוח צד שרת?

צעירים וצעירות אשר מחפשים דרכים כיצד להשתלב בעולם ההייטק, יכולים למצוא הרבה מאוד קורסים ותחומי לימוד שונים. באופן טבעי, כל צעיר וצעירה

מספר שני ללא סים

איך אפשר לקבל מספר שני ללא סים?

אם אתם משתמשים בטלפון הסלולרי האישי שלכם למטרות עסקיות, סביר להניח שיש לכם שני חששות עיקריים: שמירה על פרטיות המספר האישי שלכם