משרות הייטק – האם אפשר למצוא גם תפקיד שלא דורש ניסיון?

ניסיון מביא עימו ערך מוסף חסר תחליף, מסכימים? המציאות בשטח מוכיחה שזה ממש לא מופרך. אין ספק כי בהמון משרות הייטק מציינים במפורש שדרושים אנשים עם ניסיון. אבל מה עושה מי שעדיין לא צבר עשייה מעשית? כאן עולה השאלה האם ניתן למצוא תפקיד שלא דורש ניסיון ואיך מגשרים על הפער. כך תוכלו לעשות זאת נכון.  

תפקיד לסטודנטים, יש דבר כזה

מרבית האנשים יסכימו שיש תובנות שרק הניסיון מביא עימו, אך יש כאן אבל. ניסיון הוא חשוב, אבל אף אחד לא נולד עם ניסיון. אף אחד לא מביא אותו מהבית או מבית הספר (או מהאוניברסיטה). ישנן חברות שמפרסמות משרות הייטק שמיועדות למעשה לסטודנטים. העדיפות היא לסטודנטים שבשלב זה לומדים הנדסת תוכנה או שנמצאים בשלב כזה או אחר של תואר במדעי המחשב, מתמטיקה בשילוב קורסים טכנולוגיים, קורסים בפיתוח וקוד וכדומה. מדובר על משרות חלקיות, לעיתים תפקידים זוטרים, אך אין להקל בכך ראש. לצבור ניסיון תוך כדי הלימודים זה רעיון לא רע בכלל. וגם אם סיימתם ללמוד לא מזמן, זה יכול להיות רלוונטי להתחלה.  

קראו על פרסום מודעות דרושים בתחום ההייטק >>>

להכניס את הרגל בדלת 

ניתן להתברג לתוך משרות הייטק ללא ניסיון, בכל מיני תפקידים. בתחומי הדאטה, סייבר, QA או פיתוח אפליקציות, חפשו את המשרות המוגדרות כג'וניור. במידת הצורך, צרו לכם ניסיון על ידי ביצוע פרויקטים עבור גופים חברתיים או עמותות, או קחו חלק בפרויקטים של קוד פתוח. דרך אחרת לגמרי תהיה להיכנס לחברות הייטק מבוססות או לסטארט אפים, בתפקידי שיווק, מכירה, אדמיניסטרציה וכו'. ברגע שאתם בתוך חברה כזאת, כשתיפתח משרה תוכלו ליהנות מעדיפות משום שכבר מכירים אתכם וסיכוייכם לקבל הזמנות בתפקיד הנחשק – עולים. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אפליקציה – איך עושים את זה נכון?
אחד המוצרים הטכנולוגיים החשובים ביותר בתקופתנו, ללא ספק, היא אפליקציה. מדובר במוצר לא ממשי, אשר ניתן...
קרא עוד »
אפר 07, 2022
מדפסת מדבקות תעשייתית
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בחרו לרכוש לעצמם מדפסת מדבקות תעשייתית. מדובר על מדפסת חדישה...
קרא עוד »
מאי 13, 2020
איזה שירותי מחשוב מתאימים לעסקים קטנים?
בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים קטנים מסתמכים במידה רבה על טכנולוגיה כדי לייעל את התפעול, לשפר את...
קרא עוד »
יול 31, 2023