לרכוש או לשכור דירה – מה עדיף?

משכנתא לכל מטרה

מקום מגורים הוא אחד מסעיפי ההוצאות הגדולים ביותר בישראל. כל אחד צריך להוציא מכיסו הרבה מאוד כסף כדי לזכות לקבל קורת גג מעל לראשו. קיימות שתי אופציות עיקריות. והן רכישת דירה או מגורים בדירה שכורה.

האופציה הנכונה והחכמה יותר היא כמובן לרכוש דירה וכך לחסוך את עלויות השכירות. אך מה לעשות ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות בית בעידן בו עלויות הנדל"ן רק הולכות ומאמירות לסכומים דמיוניים? כאן מגיע הפתרון של מגורים בשכירות. יש אנשים שחיים בשלום עם הפתרון הזה ושלמים איתו, אך אחרים בכל זאת מחפשים פתרון ורוצים לרכוש דירה בכל מחיר. ראו באתר תשואות פיננסים משכנתא לכל מטרה.

עלויות של שכירות מול עלויות משכנתא

הנימוק לכך פשוט והגיוני מאוד- הלא תשלומי השכירות יוצאים מהכיס מידי חודש בחודשו ומדובר על סכומים בלתי מבוטלים. ניתן לרתום את הכסף הזה לטובת החזרי תשלומים של משכנתא, כך שבסופו של דבר לאחר שמסיימים לשלם את ההחזרים נשארים עם דירה משלכם. כלומר, כאשר רוכשים בית ההוצאות בגין מגורים תהיינה בסופו של דבר נמוכות יותר.

גם כי תשלומי משכנתא לא מלווים אותנו לכל החיים, כי הפירעון מסתיים ביום מן הימים. מה שלא קורה בתשלומי שכירות. וגם כי התשלומים הללו מניבים לנו בסופו של דבר זכויות בנכס.

הצורך בהון עצמי

אך כאן מגיע האתגר הגדול והוא ההון העצמי. נבין כי כדי לרכוש נכס ולקבל משכנתא צריך לשלם הון עצמי התחלתי. הון זה נועד לממן אחוז מסוים מהנכס, ובלעדיו אי אפשר לקבל משכנתא. אם כי כיום ניתן למצוא פתרונות גם עבור זה, ולממן את הדירה באמצעות משכנתא בגובה מתאים ובהתאם ליכולות ההחזר. לעבוד חכם זה לעבוד עם יועץ משכנתאות שינחה אתכם ויוביל אתכם לצעד הכי חכם ומשתלם לכם. למידע מקצועי נוסף בקרו באתר תשואות התאחדות יועצי משכנתא!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיוס עובדים בהייטק 3 המלצות להשלים את המשימה בקלות
בכדי שתוכלו להשלים את הגיוס שלכם אחר עובדים מעולים בהייטק בתוך זמן קצר, נמליץ לכם לעקוב אחר 3 המלצות...
קרא עוד »
אוק 19, 2018
תובנות חיוניות על התקני CPAP לנשימה אופטימלית
טיפול מתמשך בלחץ אוויר חיובי (CPAP) מוכר באופן נרחב בשל יעילותו בטיפול בדום נשימה בשינה, מצב המשפיע על...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023
ניהול ידע – מה זה וכיצד זה יכול לשרת אותנו
ידע זה כוח. משפט זה עובר מדור לדור ונלמד בכל פקולטה וחוג, בכל יחידה צבאית ובכל מקום עבודה. מי שיש לו ידע...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023