סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

התייעלות אנרגטית

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי "התייעלות אנרגטית". מדובר על ביטוי שאומנם שייך לתחום החשמל, אך כפי שאנחנו יודעים הוא קשור לכל אחד מאיתנו, בין אם באופן פרטי ובין אם באופן עסקי, מסחרי ומקצועי.

הרעיון של התייעלות אנרגטית הוא, לשפר את צריכת האנרגיה באופן כזה שאנחנו לא נבזבז חשמל לחינם. לא מדובר פה רק על עניין כלכלי, קרי, לא מדובר רק בעובדה שאנחנו יכולים לחסוך כך בהוצאות כלכליות, אלא מעבר לכך, מדובר פה על עניין של חסכון לטובת הסביבה, קרי, בזכות התייעלות אנרגטית נכונה אנחנו יכולים לשמור טוב יותר על הסביבה שלנו.

אפשר למצוא לכך מספר דוגמאות. למשל, כל מי שקונה היום מקרר, יכול למצוא על גבי המקרר עצמו או על גבי האריזה שלו, תמונה מדויקת כמה אנרגיה הוא צורך ובאיזה דירוג הוא נמצא. אם אנחנו נמצא סביב דירוג A או B, הרי שהוא נמצא במצב טוב, ככל שזה יורד, אז צריכת האנרגיה היא לא יעילה, מה שאומר, שהמקרר צורך הרבה מאוד חשמל, מה שגורם להוצאות יקרות אך מעבר לכך, גם לנזק סביבתי.

צריך לומר, אנחנו מסתכלים על זה הרבה פעמים מנקודת המבט האישית שלנו, קרי על מה שקשור להוצאה הכספית, אך אנחנו צריכים להתייחס לכך באופן רחב יותר, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם כשאנחנו קונים מוצר מסוים, אנחנו מטיבים עם הסביבה או פוגעים בה.

בהנחה ואנחנו קונים מוצר שאיננו יעיל מבחינה אנרגטית, הרי שאנחנו פוגעים בסביבה שלנו. מה שאומר, שאנחנו מזהמים אותה יותר, גורמים לנזק משמעותי יותר לאנשים ולטבע, ויתרה מזו, אנחנו גם גורמים לעלייה בהוצאות, לא רק שלנו אלא גם של אחרים. אנחנו יכולים לראות דוגמאות לכך במזגנים או כלי רכב.

לעומת זאת, אם נחשוב על התייעלות אנרגטית בעסק, אז אנחנו גם נחסוך בעלויות שלנו, גם נשמור על סביבה נקייה יותר וגם נוכל לאפשר ללקוחות שלנו לקנות את המוצרים במחירים זולים יותר, כי אנחנו משקיעים בהם פחות, ובמילים אחרות כולם מרוויחים מזה. לכן התייעלות אנרגטית היא חשובה.

פוסטים אחרונים

סקר גזי קרקע

סקר גזי קרקע – איך זה עובד

אחד הסקרים החשובים ביותר מבחינה סביבתית, בכל מה שקשור להגנה על הסביבה ובכלל בכל מה שקשור להיבטים שונים של ביצוע פרויקטים בנדל"ן