התייעלות אנרגטית

התייעלות אנרגטית

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי "התייעלות אנרגטית". מדובר על ביטוי שאומנם שייך לתחום החשמל, אך כפי שאנחנו יודעים הוא קשור לכל אחד מאיתנו, בין אם באופן פרטי ובין אם באופן עסקי, מסחרי ומקצועי.

הרעיון של התייעלות אנרגטית הוא, לשפר את צריכת האנרגיה באופן כזה שאנחנו לא נבזבז חשמל לחינם. לא מדובר פה רק על עניין כלכלי, קרי, לא מדובר רק בעובדה שאנחנו יכולים לחסוך כך בהוצאות כלכליות, אלא מעבר לכך, מדובר פה על עניין של חסכון לטובת הסביבה, קרי, בזכות התייעלות אנרגטית נכונה אנחנו יכולים לשמור טוב יותר על הסביבה שלנו.

אפשר למצוא לכך מספר דוגמאות. למשל, כל מי שקונה היום מקרר, יכול למצוא על גבי המקרר עצמו או על גבי האריזה שלו, תמונה מדויקת כמה אנרגיה הוא צורך ובאיזה דירוג הוא נמצא. אם אנחנו נמצא סביב דירוג A או B, הרי שהוא נמצא במצב טוב, ככל שזה יורד, אז צריכת האנרגיה היא לא יעילה, מה שאומר, שהמקרר צורך הרבה מאוד חשמל, מה שגורם להוצאות יקרות אך מעבר לכך, גם לנזק סביבתי.

צריך לומר, אנחנו מסתכלים על זה הרבה פעמים מנקודת המבט האישית שלנו, קרי על מה שקשור להוצאה הכספית, אך אנחנו צריכים להתייחס לכך באופן רחב יותר, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, האם כשאנחנו קונים מוצר מסוים, אנחנו מטיבים עם הסביבה או פוגעים בה.

בהנחה ואנחנו קונים מוצר שאיננו יעיל מבחינה אנרגטית, הרי שאנחנו פוגעים בסביבה שלנו. מה שאומר, שאנחנו מזהמים אותה יותר, גורמים לנזק משמעותי יותר לאנשים ולטבע, ויתרה מזו, אנחנו גם גורמים לעלייה בהוצאות, לא רק שלנו אלא גם של אחרים. אנחנו יכולים לראות דוגמאות לכך במזגנים או כלי רכב.

לעומת זאת, אם נחשוב על התייעלות אנרגטית בעסק, אז אנחנו גם נחסוך בעלויות שלנו, גם נשמור על סביבה נקייה יותר וגם נוכל לאפשר ללקוחות שלנו לקנות את המוצרים במחירים זולים יותר, כי אנחנו משקיעים בהם פחות, ובמילים אחרות כולם מרוויחים מזה. לכן התייעלות אנרגטית היא חשובה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאוורר תעשייתי
אנחנו חיים בעידן אשר בו המאווררים כבר נגנזו מזמן והם כמעט נעלמו לחלוטין מהמפה. לכולם יש מזגנים ובכל...
קרא עוד »
יונ 23, 2020
אייפון או גלקסי?
האייפון או הגלקסי הם כיום הסמארטפון הנמכר ביותר בעולם. הם שלטו בשוק, והם ימשיכו לעשות זאת. הסיבה פשוטה...
קרא עוד »
מרץ 15, 2023
מה זה SLPR
העולם שלנו הופך עם הזמן לטכנולוגי יותר ויותר. זאת, לצד הצורך בפתרונות אבטחה והגנה. כי העולם של היום...
קרא עוד »
ינו 08, 2019