עיצוב לוגואים – כיצד עושים את זה נכון

לוגו של חברה, עסק, הוא הפנים שלה. אי אפשר לדמיין עסק ולמעשה כל ארגון מכל סוג, מבלי שיש לו לוגו אותו אפשר להציג בכל מקום, בין אם זה על גבי נייר מכתבים, בין אם זה על גבי פרסומים של החברה, מודעות או כל דבר אחר.

מכאן החשיבות הגדולה של הלוגו, מכאן אנחנו גם יכולים להבין, איך בדיוק השימוש בלוגו יכול לשרת את העסק. הרי ברגע שאנחנו משתמשים בלוגו בצורה מסוימת, אז קל מאוד לזהות את העסק איתו. קל מאוד לאפיין שמדובר בסוג עסק מסוים ולא בעסק אחר.

למשל, אם אנחנו משתמשים בלוגו של חברה ספציפית לצורך פרסום או כל דבר אחר, הרי כך כל אחד יכול לדעת מיד שמדובר בחברה זו ולא בחברה אחרת. מכאן גם החשיבות של עיצוב לוגואים בצורה נכונה, על מנת שיהיה ניתן לאפיין ולהבחין בה מיד, ולא נצטרך לחפש אמצעים וכלים חלופיים לשם כך.

איך מעצבים לוגו?

ראשית, יש לאפיין את העסק כדי לייצר מיתוג עסקי, לאפיין את מה שהוא מספק, מה שהוא מייצר, משווק, וכן את החזון שלו. אז יהיה קל להכניס את כל המוטיבים אל תוך הלוגו.

שנית, אנחנו צריכים לדעת כיצד לאפיין את הקהל אליו העסק פונה. הסיבה היא, אם מדובר על עסק שפונה לקהל צעיר, הלוגו צריך להיות מותאם בשבילו. לעומת זאת, אם העסק מופנה לקהל מבוגר, שמרן, אז הלוגו צריך להיות בהתאם. חשוב לומר, שיש אפיונים שונים, כלומר, זה יכול להיות אפיון רב תרבותי, לאומי, ואחר.

שלישית, אנחנו צריכים לדעת באילו אמצעים, כלים, צבעים, אפיונים עיצוביים, גרפיים, שעלינו להקפיד ולהשתמש בהם, בשביל לעצב לוגו כמו שצריך, כפי שאנחנו רוצים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מרכזיות לעסקים
ישנן דרכים רבות להגיע ללקוחות שלך. אחת השיטות הנפוצות היא דרך הטלפון. עלות שיחת טלפון גבוהה והיא...
קרא עוד »
דצמ 01, 2022
מידע על מרכזיה לעסק וכל מה שכרוך בזה
עד כמה אתם רוצים להשאיר את העסק שלכם חזק בעניינים? ככל שהטכנולוגיה מתקדמת זוהי בהחלט משימה לא פשוטה,...
קרא עוד »
ספט 05, 2019
איך משתמשים בדוד קיטור בתעשיה?
דודי הקיטור משמשים היום במרבית המפעלים. וזאת בגלל סיבה פשוטה – דוד הקיטור מאופיין ביתרונות רבים והוא...
קרא עוד »
דצמ 18, 2018