לקשר על אותו אנקור – כמה זה מזיק?

כאשר אנו באים לבנות תמהיל קישורים לאתר מסוים אנו צריכים לתכנן היטב כיצד יראו הקישורים, מאיזה אנקורים הם יצאו, לאיזה עמוד לקשר, מאיזה חלק במאמר יצא הקישור ועוד.

למעשה מדובר באומנות של ממש לבנות את הקישורים בצורה טבעית ונכונה ואם העבודה לא תתבצע בצורה האתר עשוי להינזק בגוגל, להיענש ולרדת משמעותית בדירוגים.

כמובן שמדובר בדיוק בדבר ההפוך שאנו רוצים להשיג כאשר אנו בונים קישורים לאתר כדי לקדם אותו במעלה תוצאות החיפוש ולכן כדאי להשקיע מעט זמן בללמוד איך לעשות זאת נכון.

לדוגמה בנושא של קישור מאותו אנקור – האם זה עוזר או מזיק לתהליך קידום אתרים בגוגל? המשיכו לקרוא…

מהו תמהיל קישורים טבעי?

תמהיל קישורים טבעי הוא התמהיל שבו אתם מקשרים לאתר שלכם ואתם רוצים שהוא יראה טבעי ככל האפשר.

גוגל לא אוהבת שמקדמי אתרים קונים קישורים לקדם אתר מסוים כיוון שבעולם מושלם היא הייתה רוצה שהאתרים יזכו לכל הקישורים שלהם באופן טבעי יותר, כלומר שהגולשים של אתר מסוים מיוזמתם ישתפו את הקישורים שלו באתרים שלהם, ברשתות החברתיות וכו'.

מה לעשות שהעולם כולו קונה קישורים כדי להתקדם בגוגל יותר במהירות ולכן אין לגוגל מה לעשות בנידון אלא לתפוס את אלה שמנצלים את הנושא לרעה בצורה מוגזמת, לדוגמה – אנשים שקונים כמות גדולה של קישורים בזמן קצר. קראו בהרחבה על קניית לינקים לאתר!

מה הכוונה לקשר על אותו אנקור?

אנקור הוא הביטוי בו אנו שותלים את הקישור לאתר שלנו. הרי שאנו יכולים לשתף את כתובת הURL לאתר באופן חופשי או לקשר מתוך ביטוי מסוים. הביטוי יכול להיות מילת מפתח שאנו רוצים לקדם, שם העסק, שם של אדם מסוים או אפילו מתוך משפט שלם.

קישור מאותו אנקור הוא למעשה לבנות קישורים שהם כל הזמן מאותו אנקור ולאותו עמוד. לדוגמה אם אנו רוצים לקדם את עמוד הבית/הכתובת הראשית של האתר שלנו לביטוי מפתח תחרותי בתחום ייתכן ובעלי האתרים או מקדמים מטעמם יכניסו רק קישורים לעמוד הבית ומאותו אנקור וזה לא נחשב תמהיל קישורים טבעי ועשוי דווקא להזיק לקידום שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרי חזרות
חדרי חזרות הם מקום שאליו הולכים שחקנים כדי לתרגל את השורות, השירים והריקודים שלהם. החזרות הן אחד...
קרא עוד »
אוג 17, 2022
לאילו עסקים מתאים להקים מועדון לקוחות?
מועדוני לקוחות שימושיים לעסקים שרוצים ליצור תחושה של קהילה עם הלקוחות שלהם. מועדוני לקוחות מועילים...
קרא עוד »
אפר 20, 2023
שרת וירטואלי
שרת וירטואלי בענן הוא כלי תוכנה המאפשר לך ליצור, לנהל ולהפעיל אתר בשרת שלך. היתרון העיקרי של כלי זה...
קרא עוד »
אוק 22, 2022