סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

מנוע חשמלי תלת פאזי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

כאשר מדובר על מנועים חשמליים, מדובר על מנועים בעלי מבנה בסיסי זהה. כל מנוע אומנם מיועד עבור מטרות שונות אך תפקיד המנועים הוא זהה. בסופו של דבר, מטרתו של המנוע הוא להמיר אנרגיה חשמלית לאנרגית תנועה ולאנרגיה מכנית. המרת אנרגיה זו מתבצעת על מנת שבאמצעות המנוע ניתן יהיה לבצע פעולות שונות. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מנועים שונים, הרלוונטיים עבור מכשור שונה. אולם, על אף שמנגנון ותפקיד כלל המנועים הוא זהה, הרי שחשוב מאוד לבחור במנועים איכותיים, אשר ניתן לסמוך עליהם שיבצעו את תפקידם לאורך זמן בצורה הטובה והאיכותית ביותר שיכולה להיות.

חלקי המנוע

כאמור, תפקידו הבסיסי של המנוע הוא להמיר אנרגיה חשמלית, לאנרגיה מכאנית ולאנרגיה תנועתית. כלומר, המנוע מאפשר לכל מכשיר לפעול, באמצעות המרת האנרגיה החשמלית המגיעה אליו, לאנרגיה של תנועה המפעילה את המכשיר אשר הוא עומד בבסיסו. לכל מנוע יש שני חלקים אשר יוצרים את האנרגיה. החלקים הם: הסטטור והרוטור. הסטטור הוא חלק מקובע במנוע. בתוך הסטטור ישנם סלילים או מגנטים. הרוטור מהווה ציר מרכזי אשר עובר בתוך הסטטור. על הציר הבסיסי הזה, פועלים כוחות מגנטיים שונים. על ידי הכוחות הללו הציר פועל. על אף שכל מנוע מכיל את שני החלקים הבסיסיים הללו ועל אף שכל מנוע הוא בעל תפקיד ומטרה זהים, הרי שניתן למצוא כיום מנועים שונים כגון: מנועי זרם ישר, אשר כולל בו מגנט קבוע, מנועי זרם ישר נטולי מברשות, אשר פועלים ללא הסיוע של המברשות, מנועי זרם חילופין אשר בהם השימוש איננו בזרם ישיר אלא בזרם חילופי ועוד.

מהו מנוע תלת פאזי

מנוע תלת פאזי כמו זה שניתןלמצוא אצל חשמל מוטור, הוא מנוע אשר רלוונטי בעיקר עבור צרכים תעשייתיים, מדובר במנוע איכותי יותר וחזק יותר, בשל העובד שהוא מהווה מנוע תלת פאזי ולא מנוע דו פאזי. מנוע זה מאפשר פעולה של אספקת חשמל, עבור 3 שדות מגנטים שונים, באמצעות 3 פאזות. אין ספק שמדובר במנוע חזק ויעיל מאוד, עבור צרכים תעשייתיים שונים. כאשר יש צורך במנוע מעין זה, יש לרכוש אותו בקפידה, מהחברה הטובה ביותר בתחום זה.

פוסטים אחרונים

Cashtech

Cashtech

חברת Cashtech נחשבת לאחת החברות המוכרות ביותר, אשר מפעילה כספומטים בבתי עסק. אם בעבר היה צורך לכתת רגליים בחיפוש אחר הכספומט הקרוב,

מדפסת מדבקות תעשייתית

מדפסת מדבקות תעשייתית

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בחרו לרכוש לעצמם מדפסת מדבקות תעשייתית. מדובר על מדפסת חדישה ומשוכללת, המאפשרת לכל אחד להדפיס