האם ניתן לזהות הבדל בין יהלומי מעבדה ליהלום רגיל?

יהלומי מעבדה

אנשי מקצוע בתחום היהלומים אשר עוסקים בענף זה שנים רבות מסוגלים לראות את ההבדלים בין היהלומים השונים ולקבוע בוודאות איזה הוא היהלום הטבעי ואיזה הוא היהלום אשר יוצר במעבדה, הקליקו למידע נוסף.

מציאת ההבדלים בין היהלומים הטבעיים ליהלומי מעבדה 

חברי בורסת היהלומים מסמנים כל יהלום על פי הכללים הבין לאומיים. בדרך זו קל לראות מהו יהלום טבעי ומהו יהלום מלאכותי.

בנוסף לכך חדי העין מבדילים ממרחק מהם היהלומים המקוריים ומהם היהלומים הסינטטיים אשר יוצרו במעבדה. גם על יהלומי המעבדה קיים סימון וזאת כדי שכל לקוח ישלם את השווי האמיתי של היהלום, בהתאם לערכו על פי העובדה אם הוא טבעי או מלאכותי.

לצורך כך המעריכים נעזרים בזכוכית מגדלת כדי לבחון את היהלום מכל כיוון אפשרי. הם מחפשים פגמים, מתנהלים על פי דקויות, בודקים את שיטת החיתוך, את עוצמת הליטוש ואת העובדה אם היהלום זוהר או אינו זוהר. על פי הסימנים הללו, הם יוכלו לקבוע באופן חד באיזו סוג יהלום מדובר כיוון שהיהלום הטבעי הוא בדרך כלל ללא פגמים, שקוף לחלוטין ובעל זוהר טבעי.

אופציות לבדיקת היהלומים 

ההבדל העיקרי בין היהלומים הוא בכך שהיהלום הטבעי הוא בעל תכונות כימיות ופיזיקליות מובנות והתכונות הללו אינן קיימות ביהלומים הסינטטיים.

את היהלומים העמידים הטבעיים אפשר למצוא בכל גודל אפשרי למשל על עגילי יהלום כיוון שכך הם גדלים בטבע. את יהלומי המעבדה אפשר לרכוש בדרך כלל קטנים יותר בדרגה של אחת, שניים או שלושה קראט בלבד.

המחיר הוא אבן בוחן משמעותית להבדל בין שני סוגי היהלומים. מחירו של היהלום הטבעי הוא סביב פי שניים מהיהלומים הסינטטיים וזאת על פי התעודות הגמולוגיות שמעניק היצרן ללקוח.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך קופה רושמת עובדת
בתי עסק רבים בוחרים לעשות שימוש בקופה רושמת על מנת להצליח ליעל בצורה משמעותית את התנהלות כל זה את...
קרא עוד »
דצמ 17, 2019
מערכת לניהול עובדים שכדאי לכם לשמוע עליה – קופל ראם
העובדים בחברה או הארגון שלכם הם הרבה יותר מסתם פועלים או "עבדים" חלילה, עבור העסק המשגשג שלכם. הם...
קרא עוד »
דצמ 27, 2021
שיעורים פרטיים באנגלית
כולם מכירים את האימרה ידע שווה כוח. ומסתבר שזה נכון מאוד. כאשר יש לכם ידע בתחום מסויים או ידע בהרבה...
קרא עוד »
אוג 12, 2022