סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

סוגים של דבקים לתעשייה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

על מנת שנוכל לחבר חלקים מחומרים שונים, הרי שבאופן טבעי אנחנו צריכים להשתמש בדבק. לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא היום מגוון של דבקים מסוגים שונים אשר נמצאים בשימוש של תעשיות שונות.

כך, בין היתר, אנחנו יכולים למצוא דבקים אפקוקסים, דבקים אקריליים, דבקי UV, כמו כן אפשר למצוא דבקים שמיועדים ספציפית לתעשיות שונות, בין אם מדובר בדבקים לתעשיית הריהוט, הפלסטיקה, דפוס, עץ, מזון, היגיינה ועוד שורה ארוכה של תעשיות אשר נבדלות אחת מהשנייה על פי סוגי החומרים שמשתמשים בהן וכן על פי סוגי הצרכים שלהן.

צריך להבין, אם אנחנו בוחרים להשתמש בסוג מסוים של דבק אשר מותאם לתעשייה מסוימת, באופן טבעי הרי שזה לא יכול להתאים לסוגי חומרים אחרים, בין אם זה אומר שהדבק יהיה חלש מדי, יצטמק או פשוט לא יצליח לחבר את החומרים השונים.

צריך לזכור, בשביל לייצר תהליך עבודה נכון, יש לדעת עם איזה דבק אפשר להשתמש, על מנת שיהיה ניתן להפיק את המקסימום מן הדבק. כמו כן, צריך לדעת כיצד לעבוד עם הדבק בצורה נכונה בשביל שהוא יצליח לחבר את החלקים השונים באופן מדויק למשך זמן ממושך ואף קבוע.

כאן צריך לשים לב להבדל מסוים, ישנם דבקים שיאפשרו הדבקה לצמיתות, בעוד שאחרים יאפשרו הדבקה למשך זמן ממושך אך ייתכן מאוד שכעבור זמן מסוים יהיה צורך לחדש את השימוש בהם שכן החומר שמשמש לצורך הדבקה כבר לא יהיה חזק כמו קודם לכן. דוגמאות לדבקים כאלו תוכלו למצוא אצל לוונשטיין טכנולוגיות.

כאשר בוחרים דבק מסוים, יש צורך לבחון לא רק את מידת החוזק שלו וכמה זמן הוא מחזיק, אלא את אופי השימוש ועד כמה הוא נקי, בין אם זה אומר שהסביבה עצמה נשארת נקייה ובין אם זה אומר עד כמה הוא משאיר סימנים במהלך העבודה. יש מקרים בהם נהיה חייבים להשתמש בכמות מינימליסטית, שכן אחרת זה עלול לגרום נזק של ממש אם נבחר להשתמש בכמות גדולה יותר.

לסיום, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע שמכירים את הנושא בשביל לוודא שאנחנו עובדים עם דבק איכותי שמתאים לצרכים שלנו.

פוסטים אחרונים