סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

ההתפתחות של קופות רושמות במהלך השנים

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

המבוגרים ביננו עוד זוכרים את הקופאים שהיו משרתים את הלקוחות ועורכים להם חשבון באמצעות עיפרון אותו תחבו מאחורי האוזן… שם היה מקומו דרך קבע ובזה הסתכמה הקופה הרושמת של החנות… עם השנים השתכללו הדברים וכיום יש לנו את הקופות הרושמות שלא מפספסות שום פרט, בדקו אותן באתר https://www.barakk.co.il. הכול מופיע בבירור על החשבונית ואין כל מקום לטעויות. מה הדרך שעשינו מימי העיפרון המיתולוגי עד לקופות הממוחשבות שיש לנו היום?

לפני שהגיעה לעולם הקופה הרושמת, הרבה לפני שהגיע המחשב, עדיין לא היה אפילו המחשבון. הכלי היחיד ששימש את החנוונים או את הקופאים בחנות, היה העיפרון והדף. עליו נערכו החישובים והחשבונות וזה מה שהוגש ללקוח בסיום הקניה. לומר שלא היו טעויות? לא בטוח. אבל מה שכן ברור שהראש עבד יותר, המוח נאלץ לחשוב ולחשב הרבה יותר מהמוח של היום שאינו זקוק כמעט לחישוב חשבונות.

אך לא לשם כך התכנסנו… אנחנו כאן כדי לסקר במעט את התהליך הטכנולוגי שעשה העיפרון המיתולוגי עד שהוא הגיע לקופה הרושמת שאנחנו מכירים היום.

מחשבון

אז המוצר הראשון שנחשב היה כמוצר קדמה חדשני היה המחשבון. הוא הצליח למרבה הפלא לחשב, לחבר, לחסר לכפול ולחלק ולתת לנו את הפתרון המדויק לכל חישוב. בתחילה נחשב היה המחשבון כמוצר פלאי אשר חסך את הצורך בחישוב בכתב. אך בהמשך הופיעו מכשירים מתקדמים ומתוחכמים הרבה יותר והמחשבון נזנח לחלוטין.

קופה רושמת

הקופה הרושמת הייתה מעט גמלונית אך היא הכילה יותר פונקציות, מגירה לשטרות ולמטבעות ומראה יותר מכובד ומתאים לחנות.

מחשב

הקופות הרושמות התקדמו עוד ועוד כאשר בכל תקופה יצאה קופה עם יותר אפשרויות ושכלולים כאשר הקופות הללו העניקו לכל חנות את האפשרות לשלוט טוב יותר על מאזן הכספים.

אך היום יש לנו כבר את הקופות הממוחשבות שנדמה כי אין טוב מהם. הקופה הרושמת שולטת על כל הנעשה. היא מפרטת בדיוק את פרטי המוצרים, היא משמשת גם כאינדיקציה עבור מנהלי החנות כאשר היא מפרטת בדבר המלאי הקיים, היא מסדרת את הנושאים של הדוחות הכספיים, קוראת קודים של מוצרים ועוד.

אנחנו כבר לא באמת מסוגלים לדמיין את החנויות ללא הקופות הרושמות הממוחשבות.

קראו גם:

5 דברים שאפשר ליצור עם מדפסת תלת ממד

פוסטים אחרונים

איך תשמרו על המדפסת שלכם

איך תשמרו על המדפסת שלכם

אם בעבר לצורך הדפסת מסמך כזה או אחר, היה צורך לפנות לבית הדפוס ולשלם מחיר מופקע עבור מספר עמודים בודדים, הרי שהיום

יתרונות של מרכזיות בענן

יתרונות של מרכזיות בענן

אחד הכלים הכי משמעותיים והכי חשובים שאנחנו יכולים למצוא היום עבור בתי עסק, הוא כל מה שקשור לנושא של מחשוב ענן. אנחנו