ההתפתחות של קופות רושמות במהלך השנים

קופות רושמות

המבוגרים ביננו עוד זוכרים את הקופאים שהיו משרתים את הלקוחות ועורכים להם חשבון באמצעות עיפרון אותו תחבו מאחורי האוזן… שם היה מקומו דרך קבע ובזה הסתכמה הקופה הרושמת של החנות… עם השנים השתכללו הדברים וכיום יש לנו את הקופות הרושמות שלא מפספסות שום פרט, בדקו אותן באתר https://www.barakk.co.il. הכול מופיע בבירור על החשבונית ואין כל מקום לטעויות. מה הדרך שעשינו מימי העיפרון המיתולוגי עד לקופות הממוחשבות שיש לנו היום?

לפני שהגיעה לעולם הקופה הרושמת, הרבה לפני שהגיע המחשב, עדיין לא היה אפילו המחשבון. הכלי היחיד ששימש את החנוונים או את הקופאים בחנות, היה העיפרון והדף. עליו נערכו החישובים והחשבונות וזה מה שהוגש ללקוח בסיום הקניה. לומר שלא היו טעויות? לא בטוח. אבל מה שכן ברור שהראש עבד יותר, המוח נאלץ לחשוב ולחשב הרבה יותר מהמוח של היום שאינו זקוק כמעט לחישוב חשבונות.

אך לא לשם כך התכנסנו… אנחנו כאן כדי לסקר במעט את התהליך הטכנולוגי שעשה העיפרון המיתולוגי עד שהוא הגיע לקופה הרושמת שאנחנו מכירים היום.

מחשבון

אז המוצר הראשון שנחשב היה כמוצר קדמה חדשני היה המחשבון. הוא הצליח למרבה הפלא לחשב, לחבר, לחסר לכפול ולחלק ולתת לנו את הפתרון המדויק לכל חישוב. בתחילה נחשב היה המחשבון כמוצר פלאי אשר חסך את הצורך בחישוב בכתב. אך בהמשך הופיעו מכשירים מתקדמים ומתוחכמים הרבה יותר והמחשבון נזנח לחלוטין.

קופה רושמת

הקופה הרושמת הייתה מעט גמלונית אך היא הכילה יותר פונקציות, מגירה לשטרות ולמטבעות ומראה יותר מכובד ומתאים לחנות.

מחשב

הקופות הרושמות התקדמו עוד ועוד כאשר בכל תקופה יצאה קופה עם יותר אפשרויות ושכלולים כאשר הקופות הללו העניקו לכל חנות את האפשרות לשלוט טוב יותר על מאזן הכספים.

אך היום יש לנו כבר את הקופות הממוחשבות שנדמה כי אין טוב מהם. הקופה הרושמת שולטת על כל הנעשה. היא מפרטת בדיוק את פרטי המוצרים, היא משמשת גם כאינדיקציה עבור מנהלי החנות כאשר היא מפרטת בדבר המלאי הקיים, היא מסדרת את הנושאים של הדוחות הכספיים, קוראת קודים של מוצרים ועוד.

אנחנו כבר לא באמת מסוגלים לדמיין את החנויות ללא הקופות הרושמות הממוחשבות.

קראו גם:

5 דברים שאפשר ליצור עם מדפסת תלת ממד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציוד מומלץ לעבודות ליפוף
אם אתם צופים בטלוויזיה או קוראים עיתונים אתם יכולים לטעות ולחשוב כי כל הציבור הישראלי עובד בהייטק....
קרא עוד »
נוב 07, 2018
שירותי אנטי וירוס מול חברה
אם אתם רוצים שירות אנטי וירוס ארגוני לחברה שלכם אבל לא יודעים מאיפה להתחיל המאמר הבא בשבילכם. תופעה...
קרא עוד »
יול 03, 2021
חיישן טמפרטורה לבקרה מלאה
הבקרה על הטמפרטורה חיונית לא רק לדיירי הבית, אלא גם למפעלי התעשייה הגדולים ולמחסנים. מוצרים שונים...
קרא עוד »
אפר 03, 2019