ההתפתחות של קופות רושמות במהלך השנים

קופות רושמות

המבוגרים ביננו עוד זוכרים את הקופאים שהיו משרתים את הלקוחות ועורכים להם חשבון באמצעות עיפרון אותו תחבו מאחורי האוזן… שם היה מקומו דרך קבע ובזה הסתכמה הקופה הרושמת של החנות… עם השנים השתכללו הדברים וכיום יש לנו את הקופות הרושמות שלא מפספסות שום פרט, בדקו אותן באתר https://www.barakk.co.il. הכול מופיע בבירור על החשבונית ואין כל מקום לטעויות. מה הדרך שעשינו מימי העיפרון המיתולוגי עד לקופות הממוחשבות שיש לנו היום?

לפני שהגיעה לעולם הקופה הרושמת, הרבה לפני שהגיע המחשב, עדיין לא היה אפילו המחשבון. הכלי היחיד ששימש את החנוונים או את הקופאים בחנות, היה העיפרון והדף. עליו נערכו החישובים והחשבונות וזה מה שהוגש ללקוח בסיום הקניה. לומר שלא היו טעויות? לא בטוח. אבל מה שכן ברור שהראש עבד יותר, המוח נאלץ לחשוב ולחשב הרבה יותר מהמוח של היום שאינו זקוק כמעט לחישוב חשבונות.

אך לא לשם כך התכנסנו… אנחנו כאן כדי לסקר במעט את התהליך הטכנולוגי שעשה העיפרון המיתולוגי עד שהוא הגיע לקופה הרושמת שאנחנו מכירים היום.

מחשבון

אז המוצר הראשון שנחשב היה כמוצר קדמה חדשני היה המחשבון. הוא הצליח למרבה הפלא לחשב, לחבר, לחסר לכפול ולחלק ולתת לנו את הפתרון המדויק לכל חישוב. בתחילה נחשב היה המחשבון כמוצר פלאי אשר חסך את הצורך בחישוב בכתב. אך בהמשך הופיעו מכשירים מתקדמים ומתוחכמים הרבה יותר והמחשבון נזנח לחלוטין.

קופה רושמת

הקופה הרושמת הייתה מעט גמלונית אך היא הכילה יותר פונקציות, מגירה לשטרות ולמטבעות ומראה יותר מכובד ומתאים לחנות.

מחשב

הקופות הרושמות התקדמו עוד ועוד כאשר בכל תקופה יצאה קופה עם יותר אפשרויות ושכלולים כאשר הקופות הללו העניקו לכל חנות את האפשרות לשלוט טוב יותר על מאזן הכספים.

אך היום יש לנו כבר את הקופות הממוחשבות שנדמה כי אין טוב מהם. הקופה הרושמת שולטת על כל הנעשה. היא מפרטת בדיוק את פרטי המוצרים, היא משמשת גם כאינדיקציה עבור מנהלי החנות כאשר היא מפרטת בדבר המלאי הקיים, היא מסדרת את הנושאים של הדוחות הכספיים, קוראת קודים של מוצרים ועוד.

אנחנו כבר לא באמת מסוגלים לדמיין את החנויות ללא הקופות הרושמות הממוחשבות.

קראו גם:

5 דברים שאפשר ליצור עם מדפסת תלת ממד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יסודות אנרגיה ירוקה: מה שאתה צריך לדעת
אנרגיה ירוקה הופכת במהירות לאבן יסוד של חיים בר קיימא ופיתוח כלכלי. כמומחה בתחום זה, אדריך אותך דרך...
קרא עוד »
דצמ 28, 2023
בניית דף נחיתה לבד: טיפים למתחילים
דף נחיתה הוא אחד הכלים היעילים ביותר לאיסוף לידים ולהגדלת קהל הלקוחות. לרוב, המטרה היא למכור מוצר...
קרא עוד »
יונ 18, 2020
גילוי היתרונות הנסתרים של הטרמיטים
כמומחה מהשורה הראשונה בתחום, אני מזמין אותך להתעמק ביתרונות הפחות מוכרים שהטרמיטים יכולים להביא....
קרא עוד »
דצמ 31, 2023