די ללילות רטובים – טיפול טבעי בהרטבת לילה לילדים ד"ר קובי שגיא

ד"ר קובי שגיא

ילדים שמגיעים לגיל חמש ועדיין מרטיבים בכל לילה או בחלק מהלילות, מרגישים חוסר נוחות רבה מהעובדה שהם קמים רטובים משתן ולכן הם מתקלחים על הבוקר, לפני היציאה לגן הילדים או לבית הספר. פותח ד"ר קובי שגיא.

הקשיים בעקבות ההרטבה הלילית

מעבר לקושי שלהם, קיים קושי גם לבני המשפחה האחרים אשר מתעוררים לריח הבלתי נסבל בבית. ההורים אשר צריכים בכל יום להפעיל מכונת כביסה עם המצעים, השמיכה והפיזמה. גם כאשר יש בבית מייבש כביסה, זהו עומס רב על חיי היום יום של ההורים, במיוחד כשהם ממהרים בבוקר לעבודה וכשהם חוזרים הם צריכים להניח שוב מצעים נקיים. 

הקושי של הילד כולל את הבושה וחוסר הנעימות ובנוסף לכך העובדה שאינו יכול לישון אצל חבר או קרוב משפחה לאור הבעיה הסודית. בנוסף לכך ההתנהלות המסורבלת בבית בעקבות ההרטבה הלילית, מובילים את המשפחה לחפש פתרון יעיל כמו של ד"ר טל שגיא לתופעה מכבידה זו.

טיפול טבעי בהרטבת לילה לילדים 

מכשיר חדשני אשר פותח בישראל, יכול לסייע מאד במקרים הללו. פיפי מון הוא מכשיר המונח על השידה בצד המיטה ומחובר בחיישן לילד. אין מדובר בחוטים אשר מקושרים לילד ועלולים לסכן אותו אלא חיבור למכשיר בלבד. הילד ישן כרגיל בלילה אך אם הוא מתחיל להטיל שתן הזמזם משמיע קול והילד מבין שעליו לקום לשירותים. במקרים הללו הילד מפנים זאת, לוחץ על שלפוחית השתן כדי להתאפק עד ההגעה לאסלה והוא קם לשירותים.

הייחוד של מכשיר זה מוסיף ד"ר טל שגיא הוא בעובדה שהוא מלמד את הילד כיצד לבצע תרגילי ההתאפקות ותרגילים להפעלת השרירים הטבעתיים וכך הוא מתחיל להתרגל בהדרגה לכך באופן טבעי ולכן בחלק מהלילות הוא קם יבש לחלוטין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תדעו איזה סוג איטום מתאים לגג שלכם?
קביעת שיטת האיטום המתאימה ביותר לגג שלכם חיונית על מנת להבטיח הגנה ואריכות ימים מיטבית. מספר גורמים...
קרא עוד »
יול 11, 2023
פיתוח אפליקציה – איך עושים את זה נכון?
אחד המוצרים הטכנולוגיים החשובים ביותר בתקופתנו, ללא ספק, היא אפליקציה. מדובר במוצר לא ממשי, אשר ניתן...
קרא עוד »
אפר 07, 2022
חרמשים
החלטתם להתחיל לטפח יותר את הגינה שלכם ולא ברור לכם איך לעשות זאת? זקוקים לציוד ולכלים מסוגים שונים? אם...
קרא עוד »
אוק 04, 2020