די ללילות רטובים – טיפול טבעי בהרטבת לילה לילדים ד"ר קובי שגיא

ד"ר קובי שגיא

ילדים שמגיעים לגיל חמש ועדיין מרטיבים בכל לילה או בחלק מהלילות, מרגישים חוסר נוחות רבה מהעובדה שהם קמים רטובים משתן ולכן הם מתקלחים על הבוקר, לפני היציאה לגן הילדים או לבית הספר. פותח ד"ר קובי שגיא.

הקשיים בעקבות ההרטבה הלילית

מעבר לקושי שלהם, קיים קושי גם לבני המשפחה האחרים אשר מתעוררים לריח הבלתי נסבל בבית. ההורים אשר צריכים בכל יום להפעיל מכונת כביסה עם המצעים, השמיכה והפיזמה. גם כאשר יש בבית מייבש כביסה, זהו עומס רב על חיי היום יום של ההורים, במיוחד כשהם ממהרים בבוקר לעבודה וכשהם חוזרים הם צריכים להניח שוב מצעים נקיים. 

הקושי של הילד כולל את הבושה וחוסר הנעימות ובנוסף לכך העובדה שאינו יכול לישון אצל חבר או קרוב משפחה לאור הבעיה הסודית. בנוסף לכך ההתנהלות המסורבלת בבית בעקבות ההרטבה הלילית, מובילים את המשפחה לחפש פתרון יעיל כמו של ד"ר טל שגיא לתופעה מכבידה זו.

טיפול טבעי בהרטבת לילה לילדים 

מכשיר חדשני אשר פותח בישראל, יכול לסייע מאד במקרים הללו. פיפי מון הוא מכשיר המונח על השידה בצד המיטה ומחובר בחיישן לילד. אין מדובר בחוטים אשר מקושרים לילד ועלולים לסכן אותו אלא חיבור למכשיר בלבד. הילד ישן כרגיל בלילה אך אם הוא מתחיל להטיל שתן הזמזם משמיע קול והילד מבין שעליו לקום לשירותים. במקרים הללו הילד מפנים זאת, לוחץ על שלפוחית השתן כדי להתאפק עד ההגעה לאסלה והוא קם לשירותים.

הייחוד של מכשיר זה מוסיף ד"ר טל שגיא הוא בעובדה שהוא מלמד את הילד כיצד לבצע תרגילי ההתאפקות ותרגילים להפעלת השרירים הטבעתיים וכך הוא מתחיל להתרגל בהדרגה לכך באופן טבעי ולכן בחלק מהלילות הוא קם יבש לחלוטין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס עזרה ראשונה מקוון
כנראה שלא תהיה התראה לפני שאדם ייפול באמצע הרחוב ויזדקק לטיפול רפואי. החשיבות שיש ללימוד עזרה ראשונה...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020
תיקון נינטנדו סוויץ' – איפה אפשר לתקן את הקונסולה?
יש לכם בעיה עם הנינטנדו שאתם לא מצליחים לתקן בעצמכם? תיקון נינטנדו סוויץ' זה משהו שלפעמים אפשר לעשות...
קרא עוד »
מרץ 10, 2021
הכנה לבגרות באינטרנט – במיוחד בתקופת הקורונה
בשנים האחרונות רשת האינטרנט תופסת יותר ויותר מקום בחיים האישיים של כל אחד ואחד מאיתנו. מדי שנה...
קרא עוד »
אוק 01, 2020