למי ניתן לפנות עבור אבחון אבנים בכליות?

אבנים בכליות הן בעיה שכיחה המתרחשת כאשר מינרל בשם סידן מצטבר בכליות. האבן עלולה לגרום לכאב ואי נוחות, אך אם לא מסירים אותה היא עלולה להוביל לנזק קבוע. התסמין השכיח ביותר הוא כאב בגב התחתון, אך תסמינים אחרים יכולים לכלול חום, בחילות, הקאות ודם בשתן.

למרות שלא תמיד ניתן לאבחן אבנים בכליות על ידי בדיקה גופנית בלבד, רופא יכול לרוב לבצע אבחנה על סמך ההיסטוריה והתסמינים שלהן. אם יש לך אחד מהתסמינים הללו או אם הכאב שלך מחמיר, פנה לרופא שלך לתור.

אבנים בכליות הן הפרעה שכיחה הפוגעת בכ-1% מהאוכלוסייה. הם נגרמים מרמות גבוהות של חומצת שתן בשתן וניתן לאבחן אותם על ידי אולטרסאונד או סריקת CT.

אבנים בכליות הן מצב כואב ביותר שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים שלך. במקרים מסוימים, ניתן לאבחן אבנים בכליות כבר בשעות הראשונות להיווצרותן.

מתי ניתן לאבחן אבנים בכליות?

הסימפטומים של אבנים בכליות נפוץ בטעות כמצבים אחרים וייתכן שלא יזוהו עד שהם גורמים לכאב משמעותי או אי נוחות. תסמיני אבנים בכליות כוללים בדרך כלל:

– כאבים בגב התחתון או בצד

– כאבים באזור האגף

– כאבים בעת מתן שתן

– דם בשתן

הטיפול הנפוץ ביותר באבנים בכליות הוא להעביר אותן החוצה דרך השופכה על ידי שתיית נוזלים מרובה ונטילת משככי כאבים. עם זאת, יש מקרים שבהם הטיפול הזה לא עובד, והאבן נשארת בתוך הגוף. אם זה קורה, יש צורך בהסרה כירורגית.

אם אבנים בכליות שלך לא התפרקו או שכבר העברת אותן דרך השתן שלך, תצטרך ניתוח כדי להסיר אותן מגופך. אבנים בכליות הן בעיה בריאותית שכיחה שעלולה לגרום לסיבוכים חמורים אם הן לא מאובחנות בזמן. אם לא מטופלים, אבנים בכליות עלולות להוביל לנזק קבוע uתסמיני המצב עלולים להחמיר ולהוביל לנזק קבוע. למידע נוסף בנושא אבחון אבנים בכליות

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עתיד האוטומציה לאן?
תפקידים לבודקי תוכנה ידניים הופכים להיות יותר קשים למציאה, ולצד זאת אפשר למצוא עלייה משמעותית בביקוש...
קרא עוד »
פבר 08, 2022
איך תפתיעי את בן זוגך במיטה? 
גיוון חיי המין מעצים יותר ויותר את הזוגיות בעוד שזוגות שיש להם חיי מין נהדרים: מנהלים בדרך כלל גם...
קרא עוד »
יול 21, 2020
הדפסה על חולצות
הדפסה על חולצות היא טרנד חדש יחסית בתעשיית האופנה. זה הפך להיות כל כך פופולרי עד שהוא הפך כעת לקטגוריה...
קרא עוד »
יול 02, 2022