למי ניתן לפנות עבור אבחון אבנים בכליות?

אבנים בכליות הן בעיה שכיחה המתרחשת כאשר מינרל בשם סידן מצטבר בכליות. האבן עלולה לגרום לכאב ואי נוחות, אך אם לא מסירים אותה היא עלולה להוביל לנזק קבוע. התסמין השכיח ביותר הוא כאב בגב התחתון, אך תסמינים אחרים יכולים לכלול חום, בחילות, הקאות ודם בשתן.

למרות שלא תמיד ניתן לאבחן אבנים בכליות על ידי בדיקה גופנית בלבד, רופא יכול לרוב לבצע אבחנה על סמך ההיסטוריה והתסמינים שלהן. אם יש לך אחד מהתסמינים הללו או אם הכאב שלך מחמיר, פנה לרופא שלך לתור.

אבנים בכליות הן הפרעה שכיחה הפוגעת בכ-1% מהאוכלוסייה. הם נגרמים מרמות גבוהות של חומצת שתן בשתן וניתן לאבחן אותם על ידי אולטרסאונד או סריקת CT.

אבנים בכליות הן מצב כואב ביותר שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים שלך. במקרים מסוימים, ניתן לאבחן אבנים בכליות כבר בשעות הראשונות להיווצרותן.

מתי ניתן לאבחן אבנים בכליות?

הסימפטומים של אבנים בכליות נפוץ בטעות כמצבים אחרים וייתכן שלא יזוהו עד שהם גורמים לכאב משמעותי או אי נוחות. תסמיני אבנים בכליות כוללים בדרך כלל:

– כאבים בגב התחתון או בצד

– כאבים באזור האגף

– כאבים בעת מתן שתן

– דם בשתן

הטיפול הנפוץ ביותר באבנים בכליות הוא להעביר אותן החוצה דרך השופכה על ידי שתיית נוזלים מרובה ונטילת משככי כאבים. עם זאת, יש מקרים שבהם הטיפול הזה לא עובד, והאבן נשארת בתוך הגוף. אם זה קורה, יש צורך בהסרה כירורגית.

אם אבנים בכליות שלך לא התפרקו או שכבר העברת אותן דרך השתן שלך, תצטרך ניתוח כדי להסיר אותן מגופך. אבנים בכליות הן בעיה בריאותית שכיחה שעלולה לגרום לסיבוכים חמורים אם הן לא מאובחנות בזמן. אם לא מטופלים, אבנים בכליות עלולות להוביל לנזק קבוע uתסמיני המצב עלולים להחמיר ולהוביל לנזק קבוע. למידע נוסף בנושא אבחון אבנים בכליות

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות: לפני היציאה למסע הלמידה המקוון שלך
קורסים מקוונים חוללו מהפכה בחינוך, ומציעים דרך גמישה ונגישה לרכוש מיומנויות וידע חדשים. כמומחה מוביל...
קרא עוד »
ינו 20, 2024
אילו קוראי ברקודים קיימים כיום?
קוראי ברקוד הם כלי נהדר לעסקים. הם יכולים לעזור להם לגלות מה יש במחסן שלהם, אילו מוצרים נמכרים היטב...
קרא עוד »
נוב 19, 2022
מדידת לולאה קצרה
מתקני חשמל בעלי זרם מתח חשמל נמוך, בדומה למתקני חשמל בעלי זרם מתח גבוה, חייבים להיבדק באמצעות מכשירי...
קרא עוד »
נוב 04, 2019