דרכים לטיפול בזיהום אוויר בתעשייה

זיהום אוויר הוא נושא מרכזי בעולם כיום. נמצא שהוא עלול לגרום למחלות בדרכי הנשימה, בעיות לב וסרטן ריאות. המונח "זיהום אוויר" מתייחס לנוכחות של חומרים מזיקים באוויר העלולים לגרום נזק לבני אדם ויצורים חיים אחרים. לא כולם נוצרו שווים, אבל כולם מזהמים כשהם נכנסים לאוויר שאנו נושמים.

התעשייה היא אחד המקורות העיקריים לזיהום אוויר. הסיבה לכך היא שתעשיות רבות משחררות כימיקלים רעילים למוצרים או לתהליכים שלהם, ולאחר מכן משחררים את הכימיקלים הללו לאוויר שאנו נושמים. הסוג הנפוץ ביותר של זיהום אוויר הקשור בתעשייה הוא אוזון שמקורו בפליטות תעשייתיות ומערפיח מפליטות מכוניות ופליטות תעשייתיות כגון סוגים מסוימים של תהליכי ייצור או תחנות ייצור.

זיהום אוויר בתעשייה – דרכים לטיפול

זיהום אוויר בתעשייה הוא דאגה גוברת. זה משפיע על בריאות העובדים והתושבים בסביבה. קשה למצוא את הגורם המדויק לזיהום אוויר מכיוון שהוא יכול להיגרם ממגוון גורמים. עם זאת, אחד הגורמים העיקריים לזיהום אוויר בתעשייה הוא היעדר אוורור, מה שמוביל לאיכות אוויר ירודה בתוך הבית. נמצא כי מפעלי תעשייה משחררים רמות גבוהות של מזהמים לאוויר המזיקים לבני אדם ולבעלי חיים כאחד. מזהמים אלו עלולים להוביל לבעיות נשימה, סרטן והשפעות בריאותיות שליליות אחרות על בני אדם ובעלי חיים כאחד. עם זאת בחשבון, הופך להיות חשוב לחברות לנקוט בצעדים יזומים כגון השקעה במערכות אוורור המסייעות בהפחתת שחרור המזהמים הללו לסביבה ובסקרברים.

השפעה ישירה על בריאות העובדים

לזיהום האוויר בתעשייה יש השפעה ישירה על בריאות העובדים. זה יכול להוביל לבעיות בריאות חמורות כמו אסטמה, ברונכיטיס וסרטן ריאות. זו הסיבה שחברות רבות נוקטות כעת בצעדים להפחתת רמות זיהום האוויר במפעלים ובמשרדים שלהן. ניהול הפסולת הפך לבעיה גדולה עם כמות הפסולת ההולכת וגוברת הנוצרת על ידי תעשיות. על התעשייה להיות מודעים לכך שהם צריכים לנהל את הפסולת שלהם ביעילות כדי שלא תתרום לבעיית זיהום האוויר.

זקוקים לצנרת לתעשיה? נשמח לעמוד לשירותכם!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשוב ענן – שימושים נפוצים
אנו עדים היום לעידן טכנולוגי אדיר, הכול משתנה והופך להיות מהיר יותר, נגיש יותר, יעיל יותר, אם פעם בשביל...
קרא עוד »
אוג 30, 2019
פילוח סוגי משפיענים לניהול קמפיין משפיענים
שיווק משפיעים הוא סוג של שיווק הכולל שימוש במשפיעני מדיה חברתית, בלוגרים ויוצרי תוכן אחרים כדי לקדם...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
איך משתמשים בדוד קיטור בתעשיה?
דודי הקיטור משמשים היום במרבית המפעלים. וזאת בגלל סיבה פשוטה – דוד הקיטור מאופיין ביתרונות רבים והוא...
קרא עוד »
דצמ 18, 2018