דרכים לטיפול בזיהום אוויר בתעשייה

זיהום אוויר הוא נושא מרכזי בעולם כיום. נמצא שהוא עלול לגרום למחלות בדרכי הנשימה, בעיות לב וסרטן ריאות. המונח "זיהום אוויר" מתייחס לנוכחות של חומרים מזיקים באוויר העלולים לגרום נזק לבני אדם ויצורים חיים אחרים. לא כולם נוצרו שווים, אבל כולם מזהמים כשהם נכנסים לאוויר שאנו נושמים.

התעשייה היא אחד המקורות העיקריים לזיהום אוויר. הסיבה לכך היא שתעשיות רבות משחררות כימיקלים רעילים למוצרים או לתהליכים שלהם, ולאחר מכן משחררים את הכימיקלים הללו לאוויר שאנו נושמים. הסוג הנפוץ ביותר של זיהום אוויר הקשור בתעשייה הוא אוזון שמקורו בפליטות תעשייתיות ומערפיח מפליטות מכוניות ופליטות תעשייתיות כגון סוגים מסוימים של תהליכי ייצור או תחנות ייצור.

זיהום אוויר בתעשייה – דרכים לטיפול

זיהום אוויר בתעשייה הוא דאגה גוברת. זה משפיע על בריאות העובדים והתושבים בסביבה. קשה למצוא את הגורם המדויק לזיהום אוויר מכיוון שהוא יכול להיגרם ממגוון גורמים. עם זאת, אחד הגורמים העיקריים לזיהום אוויר בתעשייה הוא היעדר אוורור, מה שמוביל לאיכות אוויר ירודה בתוך הבית. נמצא כי מפעלי תעשייה משחררים רמות גבוהות של מזהמים לאוויר המזיקים לבני אדם ולבעלי חיים כאחד. מזהמים אלו עלולים להוביל לבעיות נשימה, סרטן והשפעות בריאותיות שליליות אחרות על בני אדם ובעלי חיים כאחד. עם זאת בחשבון, הופך להיות חשוב לחברות לנקוט בצעדים יזומים כגון השקעה במערכות אוורור המסייעות בהפחתת שחרור המזהמים הללו לסביבה ובסקרברים.

השפעה ישירה על בריאות העובדים

לזיהום האוויר בתעשייה יש השפעה ישירה על בריאות העובדים. זה יכול להוביל לבעיות בריאות חמורות כמו אסטמה, ברונכיטיס וסרטן ריאות. זו הסיבה שחברות רבות נוקטות כעת בצעדים להפחתת רמות זיהום האוויר במפעלים ובמשרדים שלהן. ניהול הפסולת הפך לבעיה גדולה עם כמות הפסולת ההולכת וגוברת הנוצרת על ידי תעשיות. על התעשייה להיות מודעים לכך שהם צריכים לנהל את הפסולת שלהם ביעילות כדי שלא תתרום לבעיית זיהום האוויר.

זקוקים לצנרת לתעשיה? נשמח לעמוד לשירותכם!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טופס מקוון – מי צריך את זה ולמה?
חברות שרוצות לעשות את המעבר משימוש במסמכים פיזיים ושימוש בפקס באופן תדיר, יכולות להפיק תועלת רבה...
קרא עוד »
יונ 20, 2021
מודולים בפריוריטי – מהם המודולים הנפוצים?
היום כבר ברור לכולם כי מערכת פריוריטי נחשבת לאחת ממערכות ה- ERP המוצלחות והאיכותיות ביותר בתחום. כל מי...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021
קורס עזרה ראשונה מקוון
כנראה שלא תהיה התראה לפני שאדם ייפול באמצע הרחוב ויזדקק לטיפול רפואי. החשיבות שיש ללימוד עזרה ראשונה...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020