לקוח סמוי

לקוח סמוי הוא אדם שמטרתו לבדוק איך העסק מתנהל מבלי שהעובדים מסביב ידעו שהוא אכן עובד מטעם החברה. ישלו תפקיד שונה מאשר לקוח רשמי, כמו בלוגר או משפיען שעובד עם החברה על מנת לייצר יותר תנועה או מכירות. לקוח סמוי יעבוד ישירות עם החברה, ויספק להם תוכן שייצור עניין ויוביל להזדמנויות עסקיות עתידיות.

בעבר, עיתונאי או כתב חוקר היה תמיד הלקוח הסמוי. כיום, אין צורך בכך. העיתונאי יכול להיות לקוח סמוי בעצמו. למעשה, הוא אפילו יכול להיות לקוח סמוי של קבוצה שלמה של לקוחות.

בעולם הדיגיטלי, יש הרבה דברים שאפשר לעשות מאחורי הקלעים. כל אלה הם דברים שלקוח רוצה לעשות, אבל הוא לא יכול לעשות זאת בעצמו. הם צריכים מישהו אחר שיעשה את זה בשבילם. כאן נכנס לתמונה לקוח סמוי. לקוח סמוי הוא מישהו שקונה ממך סחורה או שירותים, ועושה כל מה שנדרש בשביל לוודא שאכן המוצר והשירות הם ברמה גבוהה. 

לשם מה משתמשים בזה?

חברות מסוימות משתמשות בנתוני לקוחות כדי לעזור לזהות הזדמנויות ולהצמיח את העסקים שלהן. חלקם משתמשים בו כדי לשפר את חווית הלקוח. חלקם משתמשים בו למטרות שיווק או לפיתוח מוצר.

הרבה חברות מנסות לגלות מה הלקוחות שלהן חושבים על המוצרים והשירותים שלהם. זה נעשה באמצעות סקרים, קבוצות מיקוד וכדומה. שיטות אלו לא תמיד יעילות ויש הרבה מקום לשיפור באופן השימוש בהן.

לקוח הוא מישהו שקונה משהו. אבל לא תמיד הם קונים משהו מחברה. לפעמים הם קונים אותו מצד שלישי, כמו ספק שירות או שותף.

כדי להבין מה הלקוחות חושבים, אתה צריך לברר מה הם חושבים לפני שהם קונים משהו. זה המקום שבו כלים לכתיבת תוכן יכולים לעזור לך. כלים אלה יכולים ליצור רעיונות תוכן שיעזרו לך להבין מה הלקוחות חושבים על המוצרים והשירותים שלך.

לפרטים נוספים: https://tovanot.info/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית עוקבים – איך זה עובד?
קניית עוקבים ולייקים נחשבת לאחד השירותים הפופולאריים והנפוצים ביותר, עבור כל מי שמעוניין להפוך את...
קרא עוד »
ספט 25, 2020
השכרת מחשב – מדוע זה כדאי?
מדוע צריך לשכור מחשב? וכיצד עושים זאת? עולם המחשבים הוא רחב ומגוון, אבל לעיתים גם יכול להיות מעיק -...
קרא עוד »
יול 25, 2019
חרמשים
החלטתם להתחיל לטפח יותר את הגינה שלכם ולא ברור לכם איך לעשות זאת? זקוקים לציוד ולכלים מסוגים שונים? אם...
קרא עוד »
אוק 04, 2020