לקוח סמוי

לקוח סמוי הוא אדם שמטרתו לבדוק איך העסק מתנהל מבלי שהעובדים מסביב ידעו שהוא אכן עובד מטעם החברה. ישלו תפקיד שונה מאשר לקוח רשמי, כמו בלוגר או משפיען שעובד עם החברה על מנת לייצר יותר תנועה או מכירות. לקוח סמוי יעבוד ישירות עם החברה, ויספק להם תוכן שייצור עניין ויוביל להזדמנויות עסקיות עתידיות.

בעבר, עיתונאי או כתב חוקר היה תמיד הלקוח הסמוי. כיום, אין צורך בכך. העיתונאי יכול להיות לקוח סמוי בעצמו. למעשה, הוא אפילו יכול להיות לקוח סמוי של קבוצה שלמה של לקוחות.

בעולם הדיגיטלי, יש הרבה דברים שאפשר לעשות מאחורי הקלעים. כל אלה הם דברים שלקוח רוצה לעשות, אבל הוא לא יכול לעשות זאת בעצמו. הם צריכים מישהו אחר שיעשה את זה בשבילם. כאן נכנס לתמונה לקוח סמוי. לקוח סמוי הוא מישהו שקונה ממך סחורה או שירותים, ועושה כל מה שנדרש בשביל לוודא שאכן המוצר והשירות הם ברמה גבוהה. 

לשם מה משתמשים בזה?

חברות מסוימות משתמשות בנתוני לקוחות כדי לעזור לזהות הזדמנויות ולהצמיח את העסקים שלהן. חלקם משתמשים בו כדי לשפר את חווית הלקוח. חלקם משתמשים בו למטרות שיווק או לפיתוח מוצר.

הרבה חברות מנסות לגלות מה הלקוחות שלהן חושבים על המוצרים והשירותים שלהם. זה נעשה באמצעות סקרים, קבוצות מיקוד וכדומה. שיטות אלו לא תמיד יעילות ויש הרבה מקום לשיפור באופן השימוש בהן.

לקוח הוא מישהו שקונה משהו. אבל לא תמיד הם קונים משהו מחברה. לפעמים הם קונים אותו מצד שלישי, כמו ספק שירות או שותף.

כדי להבין מה הלקוחות חושבים, אתה צריך לברר מה הם חושבים לפני שהם קונים משהו. זה המקום שבו כלים לכתיבת תוכן יכולים לעזור לך. כלים אלה יכולים ליצור רעיונות תוכן שיעזרו לך להבין מה הלקוחות חושבים על המוצרים והשירותים שלך.

לפרטים נוספים: https://tovanot.info/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טופס מקוון – מי צריך את זה ולמה?
חברות שרוצות לעשות את המעבר משימוש במסמכים פיזיים ושימוש בפקס באופן תדיר, יכולות להפיק תועלת רבה...
קרא עוד »
יונ 20, 2021
שעון חכם, מדריך לבחירה
שעונים תמיד היו תכשיט ופריט אופנתי פופולרי מאוד בקרב גברים ונשים וגם במשך שנים היה נהוג ללמוד...
קרא עוד »
אוק 30, 2022
לרכוש או לשכור דירה – מה עדיף?
מקום מגורים הוא אחד מסעיפי ההוצאות הגדולים ביותר בישראל. כל אחד צריך להוציא מכיסו הרבה מאוד כסף כדי...
קרא עוד »
מאי 21, 2021