סטארט אפ ניישן בדרום הארץ

סטארט אפ

סטארט אפ ניישן בדרום הארץ יכולה אומנם להפתיע אנשים מסוימים שבטוחים ששום דבר טוב לא יכול להתקיים מחוץ לגבולות תל אביב, אך המציאות יכולה להפתיע. היום ניתן לראות בצורה ברורה את הבחירה של חברות רבות ומובילות במשק להשקיע דווקא בדרום הארץ. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מאידיאולוגיה חברתית של החברה ועד למחירי השכירות הנמוכים יותר. בכל מקרה, התוצאה בפועל מראה כי סטארטאפים רבים קמים בדרום הארץ, כמעט כמו פטריות אחרי הגשם. למעשה, כדאי לדעת כי חברות ההיי טק השונות תורמות המון לכלכלה הישראלית. ישראל אף ידועה באנשי ההיטק שלה ובכמות הסטאראפים העצומה שהיא מייצאת לעולם. אומנם תל אביב עדיין נחשבת לבירת ההיי טק הישראלית, עם יותר מאלפיים חברות סטארט אפ שונות הפועלות בגבולותיה, אך ניתן בהחלט לראות מגמה של החברות השונות לזלוג לכיוון דרום הארץ.

סטארט אפ ניישן בדרום הארץ – היא כאן כי להישאר

רוב חברות ההייטק מאמינות באג'נדה של חיזוק הפריפריות, כאשר הדגש מושם על צפון ודרום הארץ. מבחינה חברתית יש לכך משמעות אדירה, היות והדבר תורם רבות לצמצום הפערים בין הפריפריות למרכז הארץ. המדינה כמובן תומכת במהלך, ולכן השקיעה מיליארדי שקלים על מנת להקל על הגישה בין הפריפריות למרכז הארץ. מדובר על פיתוח של כבישים חדשים, השקעה בפיתוח הרכבת וכדומה. אומנם עדיים הגישה בין הפריפריה למרכז אינה פשוטה ואינה מהירה מספיק, אך בהחלט קיים שיפור במצב. דרום הארץ נחשב לאזור עדיפות לאומי, כלומר חברות הייטק שיבחרו להקים את המשרדים שלהן באזור, ייהנו מהטבות מס משמעותיות. חשוב להבין כי המרחק מהמרכז יכול דווקא להוות יתרון, היות והוא מעודד את החברות ואת היזמים השונים ליצור ביניהם שיתופי פעולה שונים, המפרים את כל הצדדים. כתוצאה מכך, נוצרת סביבה משפחתית ותומכת יותר, המאפשרת גם לחברות הצעירות להצליח, בזכות רשת הנטוורקינג המקומית.

לסיכום, סטארט אפ ניישן בדרום הארץ היא כבר לא חלום רחוק, אלא זוהי המציאות בשטח. בזכות הטבות המס שהמדינה מעניקה והמחירים הנוחים והמפתים יותר, דרום הארץ הופך לאט – לאט למעצמת הייטק שלא תבייש את תל אביב.

מידע נוסף בתחום תוכלו למצוא באתר של כץ פריזנטי.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טוקמן סלקום – איך הוא יכול לשרת אותנו?
אנחנו מכירים את חברת סלקום, כאחת החברות הסלולר הגדולות בשוק הישראלי, אחת החברות הוותיקות בשוק, אשר...
קרא עוד »
אוק 08, 2021
קבלן בניין של פארק בבלי
ענף הבנייה הוא אחד מהענפים הצומחים ביותר בעולם ושוק העבודה שלו צפוי לצמוח בקצב של 4% בשנה ב-10 השנים...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
מערכת לניתוב והפניית שיחות ומדוע היא משמעותית לעסק שלכם
"אתמול המתנתי למעלה מחצי שעה לנציג, התייאשתי וניתקתי.. אני שונא את החברה הזאת ורוצה לעבור לחברה אחרת..."...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021