סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

סטארט אפ ניישן בדרום הארץ

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

סטארט אפ ניישן בדרום הארץ יכולה אומנם להפתיע אנשים מסוימים שבטוחים ששום דבר טוב לא יכול להתקיים מחוץ לגבולות תל אביב, אך המציאות יכולה להפתיע. היום ניתן לראות בצורה ברורה את הבחירה של חברות רבות ומובילות במשק להשקיע דווקא בדרום הארץ. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות, החל מאידיאולוגיה חברתית של החברה ועד למחירי השכירות הנמוכים יותר. בכל מקרה, התוצאה בפועל מראה כי סטארטאפים רבים קמים בדרום הארץ, כמעט כמו פטריות אחרי הגשם. למעשה, כדאי לדעת כי חברות ההיי טק השונות תורמות המון לכלכלה הישראלית. ישראל אף ידועה באנשי ההיטק שלה ובכמות הסטאראפים העצומה שהיא מייצאת לעולם. אומנם תל אביב עדיין נחשבת לבירת ההיי טק הישראלית, עם יותר מאלפיים חברות סטארט אפ שונות הפועלות בגבולותיה, אך ניתן בהחלט לראות מגמה של החברות השונות לזלוג לכיוון דרום הארץ.

סטארט אפ ניישן בדרום הארץ – היא כאן כי להישאר

רוב חברות ההייטק מאמינות באג'נדה של חיזוק הפריפריות, כאשר הדגש מושם על צפון ודרום הארץ. מבחינה חברתית יש לכך משמעות אדירה, היות והדבר תורם רבות לצמצום הפערים בין הפריפריות למרכז הארץ. המדינה כמובן תומכת במהלך, ולכן השקיעה מיליארדי שקלים על מנת להקל על הגישה בין הפריפריות למרכז הארץ. מדובר על פיתוח של כבישים חדשים, השקעה בפיתוח הרכבת וכדומה. אומנם עדיים הגישה בין הפריפריה למרכז אינה פשוטה ואינה מהירה מספיק, אך בהחלט קיים שיפור במצב. דרום הארץ נחשב לאזור עדיפות לאומי, כלומר חברות הייטק שיבחרו להקים את המשרדים שלהן באזור, ייהנו מהטבות מס משמעותיות. חשוב להבין כי המרחק מהמרכז יכול דווקא להוות יתרון, היות והוא מעודד את החברות ואת היזמים השונים ליצור ביניהם שיתופי פעולה שונים, המפרים את כל הצדדים. כתוצאה מכך, נוצרת סביבה משפחתית ותומכת יותר, המאפשרת גם לחברות הצעירות להצליח, בזכות רשת הנטוורקינג המקומית.

לסיכום, סטארט אפ ניישן בדרום הארץ היא כבר לא חלום רחוק, אלא זוהי המציאות בשטח. בזכות הטבות המס שהמדינה מעניקה והמחירים הנוחים והמפתים יותר, דרום הארץ הופך לאט – לאט למעצמת הייטק שלא תבייש את תל אביב.

מידע נוסף בתחום תוכלו למצוא באתר של כץ פריזנטי.

 

פוסטים אחרונים