סקר גזי קרקע – איך זה עובד

סקר גזי קרקע

אחד הסקרים החשובים ביותר מבחינה סביבתית, בכל מה שקשור להגנה על הסביבה ובכלל בכל מה שקשור להיבטים שונים של ביצוע פרויקטים בנדל"ן ובכלל, זה סקר קרקע. 

מדובר על סקר שמטרתו לבדוק האם הקרקע איננה מזוהמת, איננה מכילה מרכיבים אשר עלולים להיות בעייתיים, בין אם זה בעת תהליך ביצוע הפרויקט, ומן הסתם, במיוחד לאחר מכן, כאשר יהיה צורך לאכלס את המקום או להשתמש בו. 

סקרי קרקע כוללים אלמנטים שונים, אחד מהם, זה סקר גזי קרקע. מדובר על סקר ייחודי שמטרתו לבחון האם הקרקע מכילה גזים שונים ואם כן, האם מדובר בגזים רעילים שיכולים לגרום נזק לבני תמותה, חיות או למבנה עצמו. ישנם גזים שעלולים להיות מסרטנים או לייצר מחלות אחרות, ואם כך, הרי שצריך לחפש דרך, במידה וזה אפשרי, לסלק אותם, ואם לא, אסור להשתמש בקרקע. 

לפני שנסביר איך זה מתבצע בפועל, חשוב להדגיש, שביצוע סקרי גז קרקע, מיועדים לחסוך עלויות וזמן, ולמעשה הם מאפשרים לבצע את הפרויקט כפי שאנחנו רוצים. 

כיצד הסקר מתבצע בפועל

בשביל לבצע סקר כזה, יש להיעזר באנשי מקצוע, אשר מתמחים בכל מה שקשור לסקרי קרקע ובפרט בכל מה שקשור לזיהוי גזים. הם ישתמשו באמצעים וכלים שונים שיבחנו את הקרקע, יבחנו האם יש בה גזים ובאיזה עומק הם נמצאים. כמובן שהם יבחנו את המאפיינים של אותם גזים, בשביל לדעת מה רמת הסיכון שלהם. 

מעבר לכך, סביר להניח שהם יבחנו גם את ההיסטוריה של הקרקע, זאת בשביל לוודא, מה בדיוק נעשה על הקרקע קודם לכן, מה היה מעליה, מה היה בתוכה, מי עשה בה שימוש וכיצד. כך אפשר לדעת מה בדיוק הקרקע מכילה. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החידושים בתוכנת אופיס 2021
תכנת אופיס הינה הנפוצה ביותר בעולם. חברת  מיקרוסופט דואגת לעדכן ולשדרג אותה כל העת ומדי שנה מפיצה...
קרא עוד »
פבר 23, 2022
איך מבצעים מחקר מילות מפתח?
אם העסק שלך נמצא בשוק תחרותי מאוד, וודאי נוכחת לגלות כי אתר האינטרנט של העסק מופיע אי שם בעמודים...
קרא עוד »
אפר 28, 2021
תובנות חיוניות לגבי יתרונות ה-SIM בתשלום מראש
בתחום התקשורת הניידת, כרטיסי סים בתשלום מראש מציעים מספר עצום של יתרונות שלעיתים מתעלמים או מזלזלים...
קרא עוד »
פבר 20, 2024