לשם מה נדרשות משאבות?

שאיבה היא תהליך המשמש להעברת נוזל ממיכל אחד למשנהו. הוא משמש במגוון יישומים מהעברת מים ועד שאיבת נפט מבארות תת קרקעיות.

משאבות מופעלות בדרך כלל באמצעים מכניים, הידראוליים או חשמליים. המשאבות מסווגות גם למשאבות תזוזה חיוביות ומשאבות צנטריפוגליות.

משאבת העקירה החיובית משתמשת בסידור בוכנה וצילינדר כאשר הנוזל נשאב פנימה על ידי היניקה שנוצרת בצד היניקה ונדחק החוצה על ידי הלחץ בצד הפריקה. המשאבה הצנטריפוגלית משתמשת באימפלר כדי ליצור תנועת סיבוב שיוצרת זרימה במהירות גבוהה של נוזל סביבה.

משאבות משמשות בתעשיות רבות להעברת נוזלים, בדקו משאבות לבריכה למשל. הם חלק מרכזי בתהליך כשמדובר באספקת מים, דלק ונוזלים אחרים. משאבות משמשות במגוון רחב של יישומים לרבות: תהליכים תעשייתיים, טיפול בשפכים, מערכות השקיה ועוד. משאבות משמשות לספק מים ונוזלים אחרים לבתים, עסקים ותעשיות. הם משמשים גם בתעשיית התחבורה, כגון מכוניות ומטוסים.

מהנדסים מפתחים משאבות כבר זמן רב, אך עדיין יש אתגרים רבים שצריכים לטפל בהם לפני שניתן יהיה להשתמש בהם בקנה מידה גדול. אחד האתגרים החשובים ביותר הוא תכנון משאבות שיכולות לפעול ביעילות בלחצים גבוהים יותר.

משאבות נחוצות בתרחישים הנדסיים רבים, למשל, במהלך בניית סכר. המשאבות משמשות להעברת מים ממאגר אחד למשנהו. עם זאת, לא ניתן לבני אדם לשלוט במהירות ובנפח המים הנשאבים החוצה.  משאבה הנדסית היא מכשיר המאפשר העברת נוזל ממקום למקום. הם פועלים באמצעות אימפלר מסתובב ושבשבת בעלת עקירה קבועה. קבלו המלצה על משאבות סחרור לבריכה.

איך היא פועלת? 

על מנת ליצור משאבה הנדסית, עליך לדעת מהי השבשבת בעלת העקירה הקבועה וכיצד היא פועלת. השבשבת בעלת העקירה הקבועה מחוברת לציר הרוטור ותפקידה להפוך את הנוזל לכיוון זה או אחר. לאחר מכן, האימפלר מסובב את הנוזל הזה על מנת לדחוף אותו דרך צינור או צינור שמובילים הרחק מהמשאבה.

האימפלר יוצר לחץ על ידי דחיפה נגד הנוזל בזמן שהוא מסתובב, מה שיוצר כוח כלפי מעלה על הנוזל בזמן שהוא מסתובב סביבו. כוח זה דוחף נגד כוח המשיכה וגורם לנוזל לעבור דרך צינור או צינור המחוברים לשקע במיקום רצוי כלשהו כגון נקודת חיבור צינור הגינה שלך או נקודת חיבור למיכל מים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סקר גזי קרקע – איך זה עובד
אחד הסקרים החשובים ביותר מבחינה סביבתית, בכל מה שקשור להגנה על הסביבה ובכלל בכל מה שקשור להיבטים...
קרא עוד »
דצמ 02, 2019
גילוי היתרונות הנסתרים של גנרטורים בזמן משבר
בעולם הלא בטוח של היום, אי אפשר להפריז בחשיבותם של גנרטורים בתקופות משבר. בעוד רבים מודעים לפונקציות...
קרא עוד »
פבר 19, 2024
סוגים של דבקים לתעשייה
על מנת שנוכל לחבר חלקים מחומרים שונים, הרי שבאופן טבעי אנחנו צריכים להשתמש בדבק. לשמחתנו הרבה, אנחנו...
קרא עוד »
נוב 07, 2018