ניהול ידע – מה זה וכיצד זה יכול לשרת אותנו

ידע זה כוח. משפט זה עובר מדור לדור ונלמד בכל פקולטה וחוג, בכל יחידה צבאית ובכל מקום עבודה. מי שיש לו ידע ויודע כיצד להשתמש בו, תמיד יקדים את המתחרים, יריבים או אויבים שלו, אלא אם יש להם יותר ידע ממנו. לכן חשוב לצבור כמה שיותר ידע בתחומים הרלוונטיים וכן בתחומים שונים שיכולים לעזור במקצוע בו אנחנו עוסקים ובחיים בכלל.

אך זה לא מספיק רק להשיג ידע, צריך גם לדעת כיצד לנהל אותו, איך לסדר אותו בשביל שיהיה אפשר להשתמש בו בצורה חכמה. ישנם אנשים שצוברים הרבה מאוד ידע באמצעות מקורות שונים, אך הם לא יודעים איך לסדר ולנהל אותו, מה שעלול להביא לכדי מצב בו הם מתקשים להשתמש בו בצורה סדירה. לצרכים שלהם. 

אחת הבעיות עם ידע הוא, שהמוח האנושי לא בהכרח מסוגל לנהל ולסדר אותו כמו שצריך בגלל הכמויות שהוא צובר. לשם כך, נוצרו מערכות ניהול מידע שונות המאפשרות לנו לסדר את הידע בצורה נכונה. 

מה זה אומר בפועל

ניהול ידע הוא כלי מאוד חשוב עבור בתי עסק וכן עבור ארגונים, עמותות ואף אפילו עבור אנשים פרטיים. בשביל לנהל ולסדר את הידע בצורה נכונה, יש להשתמש בכלים ומערכות המאפשרות לסדר אותו באופן אוטומטי. לשם כך נוצרו מערכות שחלקן מתבססות על בינה מלאכותית, המאפשרות לנו לנהל את הידע שלנו בצורה נכונה. 

המערכות אוספות את כל הידע, מסדרות אותו, מקטלגות, ואף דואגות שהוא יישמר בספריות שונות, באופן מאובטח. כך אפשר לאתר ולהשתמש בידע שלנו בצורה אפקטיבית בקלות. זה אומר שאנחנו יכולים להשתמש בקבצים ומסמכים בצורה פשוטה, מבלי שנצטרך לבזבז זמן יקר על חיפוש ואיתור. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קידום אתרים בגוגל – אורגני, ממומן או שניהם?
אלו מכם שחושבים על אפשרות של קידום אתרים בגוגל צריכים להביא בחשבון כי הם יצטרכו לבחור בסוג קידום אשר...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
חיתוך בלייזר לעסקים
הטכנולוגייה שינתה רבות את כל ענפי התעשייה. אנחנו יכולים לראות הדפסות תלת מימד בעולם הרפואה, צריבה על...
קרא עוד »
פבר 29, 2020
כמה עולה להדפיס דברים ב – 3D
אם לא פעם תהיתם איך החיים שלכם היו נראים אם הייתם יכולים להפוך מחשבה למציאות וליצור באופן קל ומהיר כל...
קרא עוד »
מרץ 05, 2020