ניהול ידע – מה זה וכיצד זה יכול לשרת אותנו

ידע זה כוח. משפט זה עובר מדור לדור ונלמד בכל פקולטה וחוג, בכל יחידה צבאית ובכל מקום עבודה. מי שיש לו ידע ויודע כיצד להשתמש בו, תמיד יקדים את המתחרים, יריבים או אויבים שלו, אלא אם יש להם יותר ידע ממנו. לכן חשוב לצבור כמה שיותר ידע בתחומים הרלוונטיים וכן בתחומים שונים שיכולים לעזור במקצוע בו אנחנו עוסקים ובחיים בכלל.

אך זה לא מספיק רק להשיג ידע, צריך גם לדעת כיצד לנהל אותו, איך לסדר אותו בשביל שיהיה אפשר להשתמש בו בצורה חכמה. ישנם אנשים שצוברים הרבה מאוד ידע באמצעות מקורות שונים, אך הם לא יודעים איך לסדר ולנהל אותו, מה שעלול להביא לכדי מצב בו הם מתקשים להשתמש בו בצורה סדירה. לצרכים שלהם. 

אחת הבעיות עם ידע הוא, שהמוח האנושי לא בהכרח מסוגל לנהל ולסדר אותו כמו שצריך בגלל הכמויות שהוא צובר. לשם כך, נוצרו מערכות ניהול מידע שונות המאפשרות לנו לסדר את הידע בצורה נכונה. 

מה זה אומר בפועל

ניהול ידע הוא כלי מאוד חשוב עבור בתי עסק וכן עבור ארגונים, עמותות ואף אפילו עבור אנשים פרטיים. בשביל לנהל ולסדר את הידע בצורה נכונה, יש להשתמש בכלים ומערכות המאפשרות לסדר אותו באופן אוטומטי. לשם כך נוצרו מערכות שחלקן מתבססות על בינה מלאכותית, המאפשרות לנו לנהל את הידע שלנו בצורה נכונה. 

המערכות אוספות את כל הידע, מסדרות אותו, מקטלגות, ואף דואגות שהוא יישמר בספריות שונות, באופן מאובטח. כך אפשר לאתר ולהשתמש בידע שלנו בצורה אפקטיבית בקלות. זה אומר שאנחנו יכולים להשתמש בקבצים ומסמכים בצורה פשוטה, מבלי שנצטרך לבזבז זמן יקר על חיפוש ואיתור. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא בקלות את כוח האדם הדרוש לכם?
אם גם אתם מוצאים את עצמכם לא פעם זקוקים לכוח אדם שמומחה בתחום מסוים לצורך העסק שלכם, טבעי שתהיה לכם...
קרא עוד »
נוב 16, 2022
הדמיות תלת מימד מחיר
הדמיה בתלת מימד היא טכניקה בגרפיקה ממוחשבת לייצור ייצוג דיגיטלי תלת ממדי של כל אובייקט או משטח. אם...
קרא עוד »
ספט 22, 2020
מה חשוב לקחת בחשבון כאשר מתרגמים פטנט?
המאמר באדיבות GTS global בעולם ישנם מיליארדי פטנטים והמצאות שנשלחות בכל שעה אל מרכזי הפטנטים בכל רחבי...
קרא עוד »
אוג 28, 2019