סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

מצלמות נסתרות – למה משתלם להשתמש בהן

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

עם השנים, אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר במצלמות במרחב הציבורי. רשויות מקומיות רבות מתקינות מצלמות בגינות ציבוריות, ברחובות מרכזיים, עורקי תחבורה ובמקומות אחרים, על מנת להרתיע את הציבור מחד ולקבל תיעוד של הנעשה במרחב מאידך. 

גם בעלי עסקים רבים בוחרים להתקין מצלמות באזור העסקים שלהם, בין אם זה בחלק הפתוח ובין אם זה בחלק הסגור, קרי בתוך העסק. השימוש במצלמות בעסקים גדולים וקטנים, נועד בשביל שיהיה ניתן גם להרתיע אנשים, בין אם מדובר בעובדים או לקוחות סוררים, וכן בשביל שיהיה ניתן לזהות אירועים וסיטואציות יוצאי דופן. 

במקרים רבים בוחרים בתי עסק וכן גורמים פרטיים להשתמש באופציה של מצלמות נסתרות. מדובר על מצלמות שניתן להתקין במקומות שונים מבלי שאיש יוכל לזהות את קיומם. אלו מצלמות שניתן להתקין, בין חפצים ומתקנים שונים, בתוך פריטי ריהוט או אלמנטים אחרים שמאפשרים להסתיר אותם היטב. מלבד הגורם שמתקין את המצלמה ובעל המקום, אף אחד לא ידע על קיומם. 

למה משתלם להתקין מצלמה נסתרת

ראשית, כשאנשים יודעים שיש מצלמות, הם מתנהלים בצורה שונה מאשר אם הם לא חושדים בכך. המטרה היא לא בהכרח לגרום לאנשים לבצע עבירות, אלא למנוע מהם לחפש דרכים כיצד לבצע אותן מבלי שאיש יראה. ברגע שהם לא מודעים ולא חושבים על כך שיש מצלמה במקום, אז הם יעשו את העבירה בכל מקום ואז יהיה קל לתפוס אותם. 

שנית, אנשים מחפשים דרכים גם לפגוע במצלמות גלויות על מנת שיוכלו לבצע פעולות כאלה ואחרות. לכן אם מדובר על מצלמות אלחוטיות נסתרות, יהיה להם הרבה יותר קשה לעשות זאת באופן מעשי. אז יהיה הרבה יותר קל לתפוס אותם מבצעים את העבירה. 

 

פוסטים אחרונים

טיפים לבחירת מסך למחשב

רוצים להתחדש במסך מחשב חדש? מחפשים מסך גדול יותר או קטן יותר מכפי שהיה לכם עד כה? אנחנו כאן עם כל ההדרכה

מה תפקידו של יועץ בטיחות באש?

מערך שירותי הכיבוי בישראל תופס מקום מרכזי במתן אישורים לאכלוס מבנים ולפתיחת עסקים. לגורם פרטי שחסר ידע בנושא ואף לגורמים קבלניים ומוסדיים,