סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

משאבות חום

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

כמעט בכל בית בישראל יש מערכת לחימום מים. החל משנות השבעים, בעקבות משבר הנפט והחרם הערבי, החלו בישראל להשתמש בדודי שמש, דודי חשמל, אשר נועדו לנצל את העובדה שישראל היא מדינה חמה אשר מרבית ימות השנה הטמפרטורות בה גבוהות ועל כן אפשר לחמם מים באופן טבעי וחסכוני.

עם השנים, נוצרה ההכרה שאותם דוודים הם בעייתיים, הן מסיבות אקולוגיות שכן הם צורכים הרבה חשמל, והן מסיבות של עיצוב וסגנון, הם פוגעים בנוף ברמות שונות. לכן כל הזמן היו ניסיונות לחפש דרכים אחרות, דרכים עוקפות כיצד לחמם מים באופן טבעי. אחת הדרכים שנמצאה היא משאבת חום.

מדובר על פטנט ייחודי שנועד לאפשר את חימום המים בחורף, בצורה אפקטיבית מבלי לפגוע בסביבה, כלומר מבלי לצרוך הרבה חשמל, מדובר על מערכת שהיא חסכונית פי שתיים מדוד שמש רגיל, היא פועלת על ידי ניצול האוויר אשר קיים בסביבה ממילא, מה שמאפשר לנו לחמם את המים באופן איכותי וחסכוני. בעיקרון, מדובר על מערכת שמאפשרת לחסוך פי ארבע חשמל ממערכות אחרות ולכן היא נחשבת מאוד ידידותית לסביבה ולצרכן.

מעבר לכך, מדובר על מערכת שניתן להשתמש בה מבלי לגרום נזק לעיצוב של הסביבה. היא מותקנת לצד מערכות הדוד הרגילות והיא יכולה גם להחליף אותן, מה שמונע את הצורך להשתמש באותם דוודים ומיכלים אשר מותקנים על גבי גג המבנה.

מאחר וישראל היא מדינה חמה, אזי שאנחנו יכולים לנצל את השמש לצרכים שלנו, אנחנו יכולים להפיק ממנה תועלת באופן מרבי, מה שיכול לחסוך עלויות רבות ולחסוך פגיעה בסביבה. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שלאורך זמן יש אפקט מאוד משמעותי לעובדה שאנחנו צורכים חשמל ומשתמשים בו למטרות שונות. לכן אנחנו צריכים לחפש כל הזמן דרכים כיצד לנצל משאבים טבעיים בצורה נכונה, משאבים שאנחנו לא משלמים עליהם, משאבים שאינם מתכלים ותמיד יוכלו לשרת אותנו.

לפני סיום נדגיש, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של משאבות חום לחימום מים בגדלים שונים וכל התקנה של מערכת כזו, חייבת להתבצע על ידי גורם מקצועי בלבד.

פוסטים אחרונים

איך תשמרו על המדפסת שלכם

איך תשמרו על המדפסת שלכם

אם בעבר לצורך הדפסת מסמך כזה או אחר, היה צורך לפנות לבית הדפוס ולשלם מחיר מופקע עבור מספר עמודים בודדים, הרי שהיום

יתרונות של מרכזיות בענן

יתרונות של מרכזיות בענן

אחד הכלים הכי משמעותיים והכי חשובים שאנחנו יכולים למצוא היום עבור בתי עסק, הוא כל מה שקשור לנושא של מחשוב ענן. אנחנו