החשיבות של מערכות כיבוי אש

בטיחות אש מהווה דבר חשוב מאוד, בכל העולם וכמובן גם בישראל. במהלך העשורים האחרונים, בטיחות האש בישראל השתפרה בצורה מהותית מאוד וזאת בשל העובדה שבמהלך השנים התפתחו מערכות כיבוי אש איכותיות המותקנות במקומות שונים וכך למעשה, מפחיתים באופן ניכר ומהותי את הנזקים שיכולה ליצור שריפה שתפרוץ במקום. מערכת מעין זאת גם מסייעת מלכתחילה במניעת שריפות. התקנת של מערכות כיבוי אש מהווה כיום תנאי הכרחי לצורך קבלת רישיון עסק או רישיון הפעלה של מבני ציבור וזאת בשל החשיבות הרבה שיש לה והיכולת שלה להציל לא מעט חיי אדם במקרה של שריפות. ישנם בתי עסק שבהם מערכת הכיבוי תבוא לידי ביטוי במטף כיבוי בלבד וישנם בתי עסק אשר דורשים הרבה מעבר למטף כגון: מערכת ספרינקלרים מתקדמת אשר מחוברת למערכת גילוי אש אוטומטית.

מה חשוב לעשות טרם מתקינים מערכת כיבוי אש?

עוד טרם מתקינים מערכת כיבוי אש, יש צורך לוודא בצורה הטובה ביותר כי מתקינים את המערכת הנכונה והמתאימה לכל מקום. המערכת הנכונה היא למעשה מערכת אשר עונה על כל הדרישות של רשות הכיבוי וההצלה וזאת בכדי שתהיה אפשרות למקום לקבל את אישור בטיחות אש הנדרש מרשות הכיבוי וההצלה. מעבר לכך, המערכת צריכה לענות על כל הצרכים שלכם בכל הנוגע לבטיחות באש, הן של העובדים במקום, הן של המבקרים במקום והן של הרכוש המצוי במקום. על אף שיתכן שמבחינת רשויות הכיבוי, ניתן להסתפק במקום כלשהו במערכת כיבוי מינימלית, הרי שאם אתם חשים כי המקום דורש מערכת מתקדמת יותר וזאת בכדי לספק את ההגנה הטובה ביותר מפני שריפות ומניעת שריפות מלכתחילה בצורה הטובה ביותר, הרי שאתם בהחלט יכולים לבחור בהתקנת מערכת מתקדמת יותר מכפי שאתם נדרשים על פי החוק.

כיצד מתקינים את המערכת?

התקנת המערכת המדוברת חייבת להתבצע רק על ידי גורם מורשה שיש לו את היכולות הנדרשות לוודא שהמערכת מותקנת בצורה הטובה ביותר. גורם זה צריך לדעת הכל על תכנון מתזים בצורה נכונה במערכת על מנת שיפעלו בשעת חירום בצורה הטובה ביותר. חשוב לדעת כי מערכות כיבוי אש הן מערכות אשר בדרך כלל ישבו במקום שלהן ללא מעש שנים רבות וארוכות, אך גם אם מדובר רק על פעם אחת שבה הן ידרשו לפעול בגין שריפה שפרצה במקום, חשוב שתהיה להם היכולת לפעול בצורה תקינה ואיכותית ועל כן, אין ספק שחשוב שהמערכת תותקן מראש בידי גורם מקצועי, מוכר ואמין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה גיבוי אתר בענן ומדוע צריך אותו?
אם בעבר שמרנו את המידע שלנו באמצעות דפים מודפסים, כיום אנו שומרים את המידע דרך הפלטפורמה הדיגיטלית....
קרא עוד »
יול 23, 2020
מחשוב ענן – שימושים נפוצים
אנו עדים היום לעידן טכנולוגי אדיר, הכול משתנה והופך להיות מהיר יותר, נגיש יותר, יעיל יותר, אם פעם בשביל...
קרא עוד »
אוג 30, 2019
8 טיפים למציאת מעבדת אפל אמינה
מוצרי אפל הם מוצרים ברמת איכות גבוהה ובעלי מיתוג יוקרתי מאוד, לא פלא שגם אתם מחזיקים בידכם מוצר מבית...
קרא עוד »
אוג 19, 2019