אתריום – התחליף לביטקוין?

אתריום (Ethereum) הוא פלטפורמה דיגיטלית מבוססת טכנולוגיית הבלוקצ'יין, שזכתה לפופולריות מתמדת בקרב מגוון רחב של פרויקטים וסוחרים באינטרנט. זהו גם הפרוטוקול הנפוץ ביותר לבניית יישומים חכמים (smart contracts).

פרק ראשון: מבוא

הביטקוין (Bitcoin) כמטבע דיגיטלי היה הפרויקט הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ'יין ונחשב לאב (father) של הקריפטו, למד על עולם של Cryptography קריפטוגרפיה. במוקד העיסוק שלו עומד המטרה להיות מערכת תשלום נציגית שאינה תלויה ברשויות מרכזיות ולא מופעלת על ידן. אתריום באתר Bits of Gold הגיע אחרי הביטקוין ובנוסף לכל יכולת של ביטקוין להעביר ערך דיגיטלי באמצעות הבלוקצ'יין, אפשרויות רבות נוספו להעביר אפליקציות דיגיטליות באמצעות חכמים חוזים. זאת תודות לתכנון גמיש יותר של טכנולוגיית הבלוקצ'יין שלו.

פרק שני: עובדה או דמיון?

האם אתריום באמת מהווה תחליף לביטקוין? התשובה אינה פשוטה, מכיוון ששני המטבעות מתמקדים במטרות שונות. ביטקוין מיועד בעיקר לתפקיד של מחזור מטבע דיגיטלי, בעוד שאתריום כולל בתוכו מערכת ייחודית של חכמים חוזים ויש לו מטרה נרחבת יותר לציון תהליכים דיגיטליים מורכבים ולפתח אפליקציות דיגיטליות מתקדמות. אם ביטקוין מתמקד בתופעה של דיגיטליזציה של הארנק הפיזי, אז אתריום מרחיב את האופק והופך את הארנק הפיזי לבנק דיגיטלי אפשרי למעט ההגבלות הפיזיות.

פרק שלישי: היתרונות של אתריום

אחד מהיתרונות הבולטים של אתריום באתר Bits of Gold הוא הגמישות שלו. בעוד שביטקוין כזכות ראשונה בשוק עדיין מתמקד במטרה פשוטה יחסית – לשמש כמטבע למכירות וקניות – אתריום יכול להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים ולהיפתח בכיוונים חדשים. בנוסף, אפשרות הפיתוח של אפליקציות מתקדמות יותר על התשתית של אתריום מזמינה להתקדמות וליצירת מערכות חדשות ייחודיות.

לסיכומו של דבר,

בזכותו, אפשרויות רבות פתאום נפתחו לעיצוב חדשני של חיים דיגיטליים. עם הפיתוחים המתמשכים באתריום וגידול השקעותיה, ישנם מה שמתייחסים אליו כ"התחליף לביטקוין", מבחינת התוכנית המקורית שלו. מקווים שנהנתם מהמאמר שלנו, וכמובן – שעזרנו לכם!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 דברים שאפשר ליצור עם מדפסת תלת ממד
בעבר, כאשר דובר על מדפסת, היה מדובר על מדפסת אשר מדפיסה מלל כלשהו או תמונות אשר היו נבחרות בקבצים...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
עיצוב גרפי ובניית אתרים – ייחודיות היא שם המשחק
כל הנושא של עיצוב גרפי ובניית אתרים צריך להיות גבוה בסדר העדיפויות שלכם וזאת אם אתם חושבים על הקמת...
קרא עוד »
יול 21, 2021
איך תשמרו על המדפסת שלכם
אם בעבר לצורך הדפסת מסמך כזה או אחר, היה צורך לפנות לבית הדפוס ולשלם מחיר מופקע עבור מספר עמודים...
קרא עוד »
יונ 30, 2019