מחשוב ענן – שימושים נפוצים

מחשוב ענן

אנו עדים היום לעידן טכנולוגי אדיר, הכול משתנה והופך להיות מהיר יותר, נגיש יותר, יעיל יותר, אם פעם בשביל להעביר קבצים, מידע מהצד השני של העולם היה זה בלתי אפשרי או לוקח כמה ימים, היום תוך דקות ספורות או אפילו שניות ספורות אתם יכולים לקבל מידע מהצד השני של הכדור. עם ההתפתחות אנו רואים תופעה נוספות של מחשוב ענן, שירותי מחשוב שניתנים באמצעות מחשב או שרת רחוק והכל נעשה דרך החיבור לרשת האינטרנט. הענן מסמל את רשת האינטרנט מכיוון שיש הרגשה שהאינטרנט הוא כמו רשת תקשורת קוסמית שכל המידע שעובר בה הוא נעשה דרך השמיים.

איך התחיל הענן?

עם השנים האדם יודע יותר ויותר לייצר מחשבים חזקים ביותר, ועל ידי חיבור ביניהם הוא מצליח להכפיל את כח העיבוד והיכולות של המחשב. על ידי מערכות הפעלה מתקדמות ביותר שמאפשרות לחלק יחידה פיזית חזקה לכמה מחשבים ושרתים ובכך אפשר לשלוט בחלוקת המשאבים ובעומצת השימוש. על גבי השרת הווירטואלי ניתן להתקין כל תוכנה כמו erp, active directory או כל תוכנה אחרת. על ידי כל אלה ניתן להגביר את קצב הגלישה באינטרנט ועל ידי גלישה משרת לשרת בצורה מהירה רשת האינטרנט עובדת כיום בצורה מהירה ביותר.

מה השירות שיש

מחשבון ענן מאפשר לחברות קטנות ביותר להשתמש גם כן בטכנולוגיה זו, השירותי ענן ניתנים כיום במחירים יחסית נמוכים ומאפשרים לחברות קטנות או גדולות לשמר קבצים רבים על שרתי הענן ללא הצורך לשמור זאת על מחשבי החברה. חברות אלה צריכות את היכולת להעביר מידע רב בתוך החברה בצורה מאובטחת ומהירה, שרותי הענן מאפשרות לחברות אלה את השירות הזה בדיוק. אם בעבר חברה הייתה צריכה מחשבי ענק בשביל לשמור את כל המידע שיש ברשותה כיום, היא יכולה במחירים נמוכים מאוד לרכוש מקום באינטרנט לגיבוי ובכך לשמור ולהעביר קבצים, לשתף דרך הענן ולגשת אל הקבצים מכל מקום בעולם. אז אם אתם חברה קטנה, גדולה אפילו אם אתם עסק של איש אחד, בדקו את עניין של מחשוב ענן, מה שיכול להקל עליכם מאוד בעולם העסקים.

אולי יעניין אתכם גם: תשתיות תקשורת

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מנוע חשמלי תלת פאזי
כאשר מדובר על מנועים חשמליים, מדובר על מנועים בעלי מבנה בסיסי זהה. כל מנוע אומנם מיועד עבור מטרות...
קרא עוד »
דצמ 11, 2018
שינוע סחורות בלי דאגות
שינוע סחורות זה חלק חיוני במסחר ובתעשייה. זה מאפשר לחברות להעביר את הסחורה שלהן ממקום למקום. הובלת...
קרא עוד »
אוק 29, 2022
צינורות לתעשייה עם חיבור מהיר
מפעלי תעשיה הם כאלה שבהם יש התקנה של כל מה שהופך אותם למכונה משומנת שמייצרת את הנדרש בשעות הפעילות של...
קרא עוד »
פבר 24, 2019