סיוןן רגב

סיוןן רגב

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

בחזרה לעתיד: עולם השכרת הרכב ישתלב עם הרכבים האוטונומיים?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

העתיד הולך לכיוון של רכבים אוטונומיים, האם נוכל למצוא אותם בכל מקום, גם כשאנחנו נרצה לשכור רכב בארץ או בחו"ל?

רכבים אוטונומיים, בקרב נראה אותם בכל מקום

לפני לא מעט שנים, היתה מחשבה שלא ייקח הרבה זמן עד שאנחנו נגלה מעלינו רכבים מעופפים. רכבים שמשמשים על תקן מטוסים ויכולים לקחת אותנו ממקום למקום מבלי שנצטרך לנהוג על הכביש איתם.

מכוניות מעופפות, כמו בסרטים, עדיין אין אך רכבים אוטונומיים כבר יש. יותר ויותר חברות החלו לפתח רכבים כאלה וגם אם הם עדיין לא פעילות באופן רשמי, הרי שאין ספק שלא רחוק היום שזה יקרה. אז תעלה שאלה, האם נוכל רק לקנות אותם או שמא נוכל לבצע השכרת רכב בארץ או בכל מקום אחר, ולשכור ממנה רכב כזה?

לפני שנבין מדוע שאלה זו רלוונטית, צריך להבין מה זה בכלל רכב אוטונומי. ההגדרה שלו היא מאוד פשוטה. מדובר על רכב שפועל באופן עצמאי, ללא צורך במגע ובהתערבות אנושית. הכל נעשה בעזרת בינה מלאכותית שמפעילה את הרכב ולוקחת את הנוסעים ממקום למקום. זאת ללא תכנון מיוחד של הכביש וללא צורך לשנות אותו. הכל כמובן בצורה בטוחה לגמרי.

מדוע זה חשוב אם יהיה אפשר לשכור אותו?

באופן טבעי, רכישת רכב מסוג זה, יהיה עניין לא פשוט. לא כל אחד יוכל לעשות את זה, בין זה מבחינת החוק ובין אם זה מבחינה כלכלית. אך ייתכן ואנחנו נוכל לשכור אותו בחברות שונות.

כך למשל, אנשים שאין להן רכב ולא יכולים להסתפק בתחבורה ציבורית, יוכלו להיכנס אל שירות השכרת רכב לצורך כך. אותם אנשים יוכלו גם להחליט לכמה זמן הם שוכרים את הרכב ולאיזה צורך.

סביר להניח, ברגע בו רכבים אוטונומיים יתחילו להיות שימושיים ופעילים, אז גם חברות השכרת רכב יתחילו להציע אותם, בדיוק כמו שהיום הן מציעות שירותי השכרת רכבים מסוגים שונים, כולל משאיות, טנדרים ורכבים אחרים. סביר להניח שהחוזים עם הלקוחות יהיו שונים, הטיפול יהיה אחר, אך יהיה ניתן לבצע שירות השכרה גם לרכבים כאלה.

פוסטים אחרונים

Cashtech

Cashtech

חברת Cashtech נחשבת לאחת החברות המוכרות ביותר, אשר מפעילה כספומטים בבתי עסק. אם בעבר היה צורך לכתת רגליים בחיפוש אחר הכספומט הקרוב,

מדפסת מדבקות תעשייתית

מדפסת מדבקות תעשייתית

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בחרו לרכוש לעצמם מדפסת מדבקות תעשייתית. מדובר על מדפסת חדישה ומשוכללת, המאפשרת לכל אחד להדפיס