פיתוח אפליקציה – איך עושים את זה נכון?

אחד המוצרים הטכנולוגיים החשובים ביותר בתקופתנו, ללא ספק, היא אפליקציה. מדובר במוצר לא ממשי, אשר ניתן להתקין אותו על גבי טלפונים סלולאריים, טאבלטים, טלוויזיות חכמות ובמכשירים נוספים. 

כידוע, אפליקציות החלו להופיע בעולמנו בסוף העשור הראשון של שנות האלפיים, כאשר על סטיב ג'ובס על הבמה של אפל והציג לראשונה את מכשיר הטלפון החכם הראשון בעולם. אז למעשה הוא יצר פתח לעולם חדש במסגרתו, בדיוק כפי שבתי תוכנה פיתחו תוכנות במשך שנים, הם החלו לפתח אפליקציות לצרכים שונים. 

חברת קורל משתפת אותנו כי עולם פיתוח אפליקציות מתחלק לכמה רבדים. ישנן אפליקציות המיועדות לשימוש כלל הציבור וכל אחד יכול להשתמש בהן אם הוא רוצה. ישנן אפליקציות שאומנם פתוחות בפני כולם אך הן מקצועיות ומיועדות לצרכים ספציפיים, מקצועיים. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא אפליקציות ספציפיות שמיועדות לצרכים מסוימים עבור קהל לקוחות שמשתמש במוצר מסוים. חשוב לציין גם, חלק מהאפליקציות מיועדות לשימוש בחינם, אחרות לעומת זאת מיועדות לשימוש בכסף. 

איך מפתחים אפליקציות בצורה נכונה?

בשביל לפתח אפליקציה, צריך לדעת איך לתכנן אותה לשם כך יש לאפיין את הצרכים של הלקוחות אשר אמורים להשתמש בה וכן יש לאפיין את התנאים של המערכת בשביל שיהיה ניתן להשתמש באפליקציה כפי שאנחנו רוצים, בין אם מדובר על אפליקציות המיועדות לשימוש במכשירי אנדרואיד, אפל ואחרים. 

אחרי כל זה, צריך לדעת כיצד לפתח את האפליקציה, איך לעצב אותה, איך להשתמש בכפתורים בצורה נכונה, ולעשות כל דבר אפשרי בשביל שאנחנו נוכל בסופו של דבר לייצר אפליקציה שלא רק תספק תוצרים מסוימים אלא גם תספק חווית שימוש לגולשים, בין אם הם ילדים או מבוגרים, בין אם מדובר על שימוש לרגע ובין אם מדובר על שימוש קבוע.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההתפתחות של קופות רושמות במהלך השנים
המבוגרים ביננו עוד זוכרים את הקופאים שהיו משרתים את הלקוחות ועורכים להם חשבון באמצעות עיפרון אותו...
קרא עוד »
נוב 24, 2018
תובנות חיוניות לגבי אחסון אתרים
בעולם המהיר של הטכנולוגיה הדיגיטלית, לעתים קרובות מתעלמים מהמשמעות של אחסון אתרים. עם זאת, רכיב זה...
קרא עוד »
ינו 12, 2024
סדנאות הנעת עובדים – משפרים מוטיבציה בכיף
סדנאות המיועדות למנהלים ובעלי תפקידים בכירים וצוותי העובדים של חברות וארגונים ציבוריים ופרטיים...
קרא עוד »
דצמ 02, 2020