קורס בניית אפליקציות לילדים, לומדים מגיל צעיר

קורס בניית אפליקציות לילדים נועד לעזור לילדים לפתח את היצירתיות שלהם וכישורי פתרון בעיות. הקורס ילמד את הילדים את יסודות התכנות באמצעות מגוון תוכנות, החל מקידוד בסיסי ועד לשפות תכנות מתקדמות יותר. הוא מתייחס לכל ההיבטים של הטכנולוגיה, ממדעי המחשב ועד רובוטיקה והדמיה. הקורס של LeapLearner כולל גם פעילויות אומנויות ומלאכות המעודדות יצירתיות וכישורי פתרון בעיות וכן רשימה מגוונת של משחקים המעודדים יצירתיות וכישורי פתרון בעיות. 

בשיעורים הראשונים התלמידים ילמדו כיצד: 

1) קוד. התוכנית תלמד את התלמידים כיצד להזין נתונים לקובץ הפעלה. הנתונים מוזנים באמצעות מקלדת ואז הם מודפסים על נייר כקוד. 

2) להדפיס. התכנות ילמד את התלמידים כיצד לבחור בלוקים של טקסט ולהשתמש בהם כדי ליצור תמונה או מסמך להדפסה. התלמידים יכולים גם להשתמש בדמיון שלהם בזמן שהם מעצבים או מדפיסים את יצירות האמנות שלהם. 

3) לבנות רובוטים על ידי תכנות התוכנית בשפת assembly (שפה ברמה גבוהה). התוכנית תלמד את התלמידים כיצד לכתוב קובץ הפעלה המכיל פרוצדורה (שהן הוראות) ושפת אסמבלינג (שפה ברמה נמוכה). 

4) צור תמונות באמצעות תוכנה, כגון Paintbrush. תוכנית תלמד את הילדים את היסודות של ציור אובייקטים בתוכנה, כמו קווים ומעגלים, ולאחר מכן התלמידים יעבדו על יצירת תמונות משלהם. 

5) צור סאונד על ידי תכנות תוכנית באותה שפה (רמה גבוהה) כמו התוכנית לתמונות. כמו כן, יש לבלות חלק מכל שיעור עם תלמידים בכתיבת תוכניות בשתי השפות (ויזואלית ואודיו). כחלק מתוכנית לימודים זו, יצרתי רשימה של פעילויות שהן חלק ממערך שיעור זה, שיכולות לשמש כדי להפוך את הלמידה על קידוד לקלה ומהנה יותר. הערה: רשימה זו לא נועדה לקבוע אם תלמידים צריכים להתחיל ללמוד תכנות אלא רק כהדרכה לכך שהם יעשו את מה שהם צריכים כדי ללמוד את זה בבית הספר! 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירותי גריסה – מה מציע השירות? איך זה עוזר לסביבה?
הבלגן המוכר כל כך למי שהיה במשרדים, היום הולך ופוחת באופן משמעותי. למה? בגלל מהפכת המחשוב והענן. כיום...
קרא עוד »
דצמ 24, 2020
איך תשמרו על המדפסת שלכם
אם בעבר לצורך הדפסת מסמך כזה או אחר, היה צורך לפנות לבית הדפוס ולשלם מחיר מופקע עבור מספר עמודים...
קרא עוד »
יונ 30, 2019
חברת פיתוח תוכנה – 5 דגשים חשובים
פיתוח תוכנה היא שרשרת פעולות אשר מאפשרות את היכולת לפתח מוצר או תוכנה באמצעות הנדסת תוכנה, מחקר,...
קרא עוד »
פבר 29, 2020