סוגים של בידוד אקוסטי

בידוד אקוסטי

רעש הוא דבר לא נעים אשר ממנו מנסים עד כמה שיותר להימנע, גם עבור אזורים אשר עשויים להיות די רועשים מבחוץ, וגם עבור אזורים אשר בהם מקור הרעש הוא פנימי ואותו רוצים להפחית עד כמה שאפשר. יצירה של אזור מבודד מרעד עד כמה שניתן היא עבודה שאר תלויה בכל מיני חומרים שאותם יש להתקין בצורה נכונה, וכך, לאחר כל העבודה מגלים כי נמצאים באזור שבו השהייה היא הרבה יותר מאשר נסבלת, אלא כזו אשר עונה על כל הדרישות של האנשים ללא כל בעיה. טרם המעבר אל עבודת בידוד אקוסטי כדאי להבין כי ישנם סוגים שונים של בידוד על מנת להגיע באופן מדויק אל התוצאה הרצויה.

בידוד בקיר עשוי בגבס

לא כל אזור שבו צריכים לבצע עבודה של בידוד אקוסטי היא כזו אשר נמצאת במבנה אשר בנוי בצור דומה. לא פעם ישנם חדרים אשר בהם הקירות הם כאלה אשר עשויים מקירות גבס, כולל התקרה, וכדי להגיע אל מצב שבו האזור התחום בגבס הוא כזה אשר מבודד מרעש עם אקוסטיקה טובה יש להתקדם אל רכישה של 2 לוחות גבס שיהיו מותקנים מכל צד כאשר בין צד אחד לאחר יש צמר זכוכית והבחירה של גבס אשר בנוי בצורה ייעודית אל שיפור רמת האקוסטיקה ואיכות הקול בחלל.

דבר זה הולם אזורים ביתיים, כאשר עבור אזורים מסחריים יש שימוש נוסף בגבס מתאים עבור התקרה ו/או חיפוי עם ספוג שבו מבצעים שימוש רב ברים ובתי עסק עם בעיה של הדהוד.

בידוד בקיר עשוי בלוקים

כאשר חושבים על קיר אשר עשוי מבלוקים לא ממש מביני כיצד יכול להיוותר מצב שמעבר לאלה יישמע צליל שיפריע בצורה ניכרת מן העבר השני, אולם כשאר מדובר בכשלים של בנייה או במפגעי רעש מאוד רעשניים, ניתן גם עבור קירות כאלה למצוא את הפתרון אשר ישפר פלאים את הרמה של האקוסטיקה באותו מבנה.

כאן כדאי לבצע בדיקה של עבודת החשמל והאינסטלציה אשר ככל הנראה לא בוצעה עם סגירה טובה, וממנו עובר לו הרעש בצורה פשוטה, אם עדיין ישנה בעיה של רעש בקירות בלוקים יכולים להתקין קיר פנימי נוסף אשר עשוי בלוק 7 עם חומר בידוד אקוסטי בין שני אלה.

עוד פרטים תמצאו באתר של סונקס אקוסטיקה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אופני עיר – איך הם הפכו להיות טרנד שלעולם לא יחלוף מהעולם
אם שמתם לב שאתם רואים בכל מקום עוד ועוד אופני עיר, אתם ממש לא היחידים. זה לא טרנד חדש ולמעשה, הסיבות...
קרא עוד »
מאי 14, 2022
עיצוב חוברת ולמה זה חשוב
עיצוב חוברת הוא הרושם הראשוני שאתה עושה על הקהל שלך. זו הסיבה שחשוב שיהיה עיצוב טוב. חשיבות עיצוב...
קרא עוד »
אפר 20, 2023
משרות it
עולם המחשוב משמש אותנו כיום בכל תחומי החיים, כמעט. הן בשימוש ביתי והן בשימוש עסקי. גם החברות הגדולות...
קרא עוד »
פבר 23, 2020