הדפסה 3D – הדברים המגניבים שאפשר לעשות איתה

הדפסה של מוצרי תלת מימד – במפעל, במשרד ואפילו בבית. האם מדובר בחלום או שמא במציאות? אז כפי שבוודאי כבר שמעתם, שימוש בטכנולוגיה של הדפסה 3d נהיה נפוץ בשנים האחרונות ונגיש לרבים מהאנשים. טכנולוגיה זו מאפשרת יצירה יוצאת דופן של חפצים מחומרים שונים. מדובר בעצם בטכנולוגיה באמצעותה ניתן ליצור דגמי תלת מימד מתוך המחשב. תוכלו למצוא בימינו מגוון אדיר של מכונות הדפסה 3D. החל ממכונות תעשייתיות ועד למכונות ביתיות במחירים נוחים באופן יחסי. התהליך מורכב ממספר שלבים. בתור התחלה מעצבים במחשב את הדגם אותו תרצו ליצור. לאחר מכן עוברים לשלב הפריסה הדיגיטלית, כלומר, חלוקה של הדגם לשכבות רבות. בשלב הבא כל שכבה נשלחת לראש המדפסת לסיום כלל הנתונים מועברים למדפסת. 

 אילו מוצרים תוכלו ליצור באמצעותה ולמה גם אתם חייבים אותה? 

מדפסות תלת מימד משמשות כאמור ליצירת דגמים שונים; ייצור מוגבל של חלקים המיועדים לשימוש בתחום האופנה, התעופה, הרפואה ועוד. שימוש במדפסות אלו לייצור המוני עדיין לא קיים אך סביר להניח שבעתיד הלא רחוק ניתן יהיה להשתמש במדפסות תלת מימד גם לצורך ייצור מסיבי מבחינת כמות. 

הדפסה בתלת מימד (3D) – היא שימושית יותר ממה שנדמה לכם 

אבד לכם חלק ממשחק השחמט או אחת הקוביות? הילד שלכם מבקש שתצרו לו משחק בצורת בעל חיים מועדף? נפל לכם כפתור במקלדת? תרצו ליצור דגם של בן או בת משפחה שלכם ולהעניק לו אותו כמתנה מפתיעה במיוחד? אולי תרצו ליצור דגם תלת מימדי של הבית שלכם לצורך עיצובו? הכל אפשרי! כמעט. בימים אלו נעשים ניסיונות רבים לייצר אברי גוף שישמשו להשתלת איברים במקרים נחוצים. תוכלו להדפיס כמעט כל דבר שתחלמו עליו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי סודות העזרה עם מסמכים אמריקאים
האם אתה מחפש לנווט בעולם המסמכים האמריקאים בקלות? בין אם אתה עולה חדש בארצות הברית או תושב ותיק,...
קרא עוד »
ינו 21, 2024
חיישן טמפרטורה לבקרה מלאה
הבקרה על הטמפרטורה חיונית לא רק לדיירי הבית, אלא גם למפעלי התעשייה הגדולים ולמחסנים. מוצרים שונים...
קרא עוד »
אפר 03, 2019
בקבוקים עם מיתוג – איך זה עובד
בתחום השיווק והקידום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים חדשניות להגברת נראות המותג ויצירת רשמים מתמשכים....
קרא עוד »
יונ 06, 2023